ANKARA HABERLERİ

Hastanemize sahip çıkıyoruz

Hürriyet Haber
11.05.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı, “Özelleştirmede sınır tanımayan anlayış, şimdi de devlet hastanelerinin özel sektöre devredilmesi için düzenlemeleri hayata geçirmek istiyor” dedi.

Hürriyet Haber

TÜRKİYE Kamu-Sen ve bağlı sendikalarca düzenlenen “Hastanemize Sahip Çıkıyoruz” mitinginde “Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı” protesto edildi. Abdi İpekçi Parkı’nda düzenlenen mitinge, 20 ilden Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika üyeleri katıldı. Mitingte konuşan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türkiye’nin tarihi ve kritik bir süreçten geçtiğini belirterek, “Küreselleşme denilen yeni sömürü sistemi, sosyal devletin en büyük düşmanı haline gelmiştir. Son yıllarda ülkemizde yaşadığımız değişim de küresel güçlerin arzusu doğrultusunda şekillenmektedir” diye konuştu. Sosyal devletin katledilmesi noktasında en önemli aracın özelleştirme olduğunu ifade eden Akyıldız, bu yolla ülke kaynaklarının uluslararası sermayeye devredildiğini, çalışan sayısının azaltıldığını, kamuda memurluk güvencesinin yok edildiğini, sözleşmeli çalışma biçiminin dayatıldığını ileri sürdü. Konuşmasının ardından mitinge katılanlara “Kamu Hastane Birlikleri Yasa Tasarısı’na razı mısınız?” diye seslenen Akyıldız, aldığı “Hayır” cevabı üzerine, “Allah da sizden razı olsun” karşılığını verdi.

Sattırmayacağız

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise yaptığı konuşmada, hizmet üretilen kurumların iktidar eliyle başka güçlere devredilmesine her zaman karşı çıktıklarını belirterek, “Bugün burada devlet hastanelerimizin birlikler vasıtasıyla yerel güçlere teslim edilmesine, siyasetçilerin insafına bırakılmak istenmesine karşı çıkmak için toplandık” diye konuştu. Sağlık sektöründe yedi yıl boyunca iktidar tarafından yapılan çalışmaları eleştiren Kahveci, Sağlık Bakanlığında 70 bin sözleşmeli personelin olduğunu, bu istihdam modelinin kamuda dram yaşanmasına neden olduğunu ileri sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hastanemize sahip çıkıyoruz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı