ANKARA HABERLERİ

Hastanelerin nitelikli yönetici ihtiyacı artıyor

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:17Son Güncelleme :

Ankara Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Oğuz Engiz, kamu hastanelerinin birliklere dönüştürülmesi ve dev şehir hastanelerin yavaş yavaş devreye girmesi ile sağlık sektöründe nitelikli hastane yöneticisi ihtiyacının arttığını söyledi.

Hürriyet Haber

Dev sağlık kuruluşlarında ortaya çıkacak yönetim ihtiyacının hastane profesyonellerince organize edilecek bilgi ve beceri odaklı eğitim programlarıli karşılanabileceğini belirten Engiz şunları söyledi:

“İngiltere’nin bu alanda en saygın eğitim kuruluşlarından City of London College ve sağlık sektörünün en çok okunan dergisi hospitalmanager ile organize ettiğimiz ‘Stratejik Hastane Yönetimi Eğitim Programı’nın ilkini tamamladık. Ülkemizde bin 500’ün üzerinde özel, kamu ve üniversite hastanesi bulunuyor. Bu hastanelerin çoğu hekimlikler tarafından, rutin işlerinden arta kalan zamanda yönetiliyor. Ancak son yıllarda profesyonel hastane yöneticiliği artık kamu hastanelerinde dahi konuşulan konu olmuş durumda. Kamu özel ortaklığı ile yapılmakta olan şehir hastaneleri de özel hastanelerden önemli sayıda yöneticiyi çekti. 

CESARET VE EĞİTİM PROGRAMLARI

Özellikle kamunun özelden bu anlamda yönetici transfer ediyor olması profesyonel yönetici ihtiyacını katlıyor. Artan yönetici ihtiyacını karşılamanın en pratik yolu hastane çalışanlarının yönetici adaylıklarını cesaretle ortaya koymaları ve bu alanda kendilerini geliştirecekleri yönetim eğitim programlarına katılmaları olarak görünüyor. Eğitimler genelde alanında başarılı yöneticiler tarafından veriliyor ve katılımcılara teorik bilgiler yerine pratik ve güncel geçerliliği olan becerileri kazandırmaya yönelik oluyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Hastanelerin nitelikli yönetici ihtiyacı artıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastanelerin nitelikli yönetici ihtiyacı artıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı