YOZGAT HABERLERİ

Hastanelerde tıbbi cihaz eğitimi

DHA
30.03.2016 - 09:35Son Güncelleme :
DHA

YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Kamu Hastaneleri Birliği hastanelerinde, klinik mühendislik birim sorumlularına ve biyomedikal depo taşınır kayıt kontrol yetkililerine, tıbbi cihazlarda kalibrasyon ve bakım-onarım eğitimi verildi. 
Klinik Mühendislik Hizmetleri birim sorumlusu Biyomedikal Mühendisi Kübra Yağmur, tarafından verilen eğitime, sorumlu personelin tamamı katıldı. Eğitim hakkında bilgi veren Biyomedikal Mühendisi Kübra Yağmur, “Kalibrasyon hastanelerde kullandığımız tıbbi cihazların doğru ölçmesini sağlama işlemidir. Alınan bir kan örneğinde hastanemizde kan düzeyindeki şeker ölçümü ile diğer hastanesindeki şeker ölçümü standart sapmalar göz önüne alınarak aynı veyahut eşdeğer olması gerekir. Bunun için de biyomedikal birimi olarak, hastanelerimizde gerekli kalibrasyon ve bakım- onarımları cihazlarımıza yapıp, kontrollerini sağlamak, kalite standartlarını uygulamak zorundayız. Yine düzenli bir biçimde eğitimlerimizi vererek bilgilerimizi güncelliyoruz” dedi.
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Oparatör Dr. İsmail Kurca da, sağlık hizmetlerinin, dinamik ve canlı bir yapı olduğunu, sadece hasta muayenesi, tedavi ile görevlerinin bitmediğini söyledi. Kurca, “Kullanıldığımız en ufak bir iğne ucunun bile etkinliğini takip etmek zorundayız. Hastanelerde olmazsa olmaz tıbbi cihazlarımız, laboratuarlarımızda, yoğun bakımlarımızda, polikliniklerde, yataklı servislerde ve birçok yerde var. Ölçüm yapan cihazlarımızın kontrolleri sağlık hizmetlerinde olmazsa olmazlar arasındadır. Her hastanemizde, klinik mühendislik birim sorumluları, biyomedikal depo taşınır kayıt kontrol yetkilileri bulunmakta ve düzenli olarak eğitim ve toplantı yapmaktayız. Tıbbi cihazlar gibi hassas bir konuda tüm özveri ile çalışan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Hastanelerde tıbbi cihaz eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 09 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastanelerde tıbbi cihaz eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı