ANTALYA HABERLERİ

Hastaneler sanatla buluşacak

DHA
28 Nisan 2016 - 13:19Son Güncelleme : 28 Nisan 2016 - 13:20

Hastaneler sanatla buluşacak

DHA

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Kamu Hastaneleri Birliği'nce (AKHB), sağlık çalışanlarının motivasyonunu artırmak, iş stresini azaltmak, iletişimi güçlendirmek amacıyla sağlık tesislerinde kültür-sanat etkinlikleri başlatılacak.

AKHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Antalya bölgesinde kendilerine bağlı 17 sağlık tesisi bulunduğunu söyledi. Bu tesislerde sağlık çalışanlarının motivasyonunu artırmak, iş stresini azaltmak, iletişimi güçlendirmek amacıyla kültür-sanat etkinlikleri yapacaklarını kaydetti. Projenin sanat danışmanlığını Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ali Osman Şekercioğlu, koordinatörlüğünü ise AKHB Uzmanı Enbiya Kıran'ın yapacağını ifade eden Prof. Dr. Yılmaz, tesislerde bir ilki başlatacaklarını açıkladı.

Kültür-sanat etkinliklerini il merkezindeki hastanelerde başlatıp, ilçelerdeki hastanelerde devam ettireceklerini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"AKHB, iş yükü ağır, büyük bir aile. Sağlık tesislerimizde görev yapan yöneticilerimiz, doktorlarımız, hemşirelerimiz, ebelerimiz, sağlık memurlarımız yoğun bir iş temposuyla hizmet sunuyor. Çalışanlarımızın bütün gün yaşadıkları stresi önemsiyoruz. Mayıs ayından itibaren, tüm tesislerimizde kültür-sanat projesini hayata geçirmeye karar verdik. Proje sayesinde, çalışanlarımızın motivasyonları artacak, iş stresleri azalacak, aralarındaki iletişim bağları da güçlenecek. Etkinlikler, yıl boyunca sürecek."

AKHB Sanat Danışmanı Dr. Ali Osman Şekercioğlu ise şunları söyledi:

"Sağlık tesislerimizde sanat atölyeleri oluşturulacak, resim, müzik, tiyatro, edebiyat, sinema, modern ve geleneksel el sanatları gibi sanatın birçok dallarında çalışmalar yapılacak. Eğitimlerin yanı sıra sergiler de açılacak, kültür gezileri düzenlenecek. Kültür-sanat projesiyle, sağlık çalışanlarının ufkuna kültürel bir vizyon sunmayı hedefledik."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hastaneler sanatla buluşacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 13 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastaneler sanatla buluşacak haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:16
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı