Gündem Haberleri

  Hastanede tehlike

  Hürriyet Haber
  04.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SSK Süreyyapaşa Göğüs Kalp Damar Hastalıkları Eğitim Hastanesi'nin, çoğunluğu ormanlık, 2 bin 200 dönümlük arazisinin duvarla çevrilmemesi ve bahçesinden TEM Otoyolu'na bağlanan yolun geçmesi, hastane çalışanları ve hastalar için trafik kazası ve güvenlik bakımından tehlike oluşturuyor.

  750 dönüme iki bekçi düştüğünü belirten Başhekim Dr. Yaşar Yalçınkaya bu nedenle güvenliğin sağlanamadığını ve 1994 yılında, 10 kilometrelik duvarın sadece 370 metresinin örüldüğünü belirterek 5 Nisan 1993'de başlayan tasarruf önlemleri yüzünden çalışmaların bitirilemediğini söyledi.

  TEM Otoyolu'na bir kilometre mesafede ve ormanlık alan içinde olmaları nedeniyle her türlü dış tehdide açık olduklarını belirten Dr. Yalçınkaya, ‘‘Geniş arazi üzerindeki hastanemiz 13 binadan oluşuyor. Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde bir hemşiremizi ağaçlı bölgeye çekmeye çalıştılar. Zor kurtulmuş. Her isteyen ağaçlı bölgede gizlenebilir. Yazın da piknik yapmaya kalkışıyorlar. Yangın tehlikesiyle de karşı karşıyayız’’ dedi.

  Hastanenin kullanma suyunun karşılandığı iki barajın da korumasız olduğunu anlatan Dr. Yalçınkaya, çevredeki yoğun yapılaşmayla başedemediklerini vurguladı. Barajlara yüzmek için gelen çocuklardan ikisinin boğulduğunu belirten Dr. Yalçınkaya, ‘‘Çocukları kovduğumuzda, bize kızıp yangın çıkarıyorlar. Koruma şart’’ dedi.

  Hastanenin bahçesinin ortasından geçen yol, Maltepe'den, Sultanbeyli'ye giden TEM Otoyolu'nu bağlıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı