Ege Haberleri

EGE

  Hastanede park kavgası: 2 güvenlik yaralı

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (Muğla) (DHA)
  10.07.2012 - 09:45 | Son Güncelleme: 10.07.2012 - 09:44

  Marmaris Devlet Hastanesi'nde görevli özel güvenlik görevlisi Yusuf Yahşi (30) ile Koray Kotuk (27), otomobilini ambulans yerine park ettiği için uyardıkları bir hasta yakını ve oğlu tarafından darp edildi.

  Başına otomobil anahtarı ile bir çok kez vurulan güvenlik görevli Yahşi, yoğun bakıma alınırken, Kotuk'un tedavisi ayakta yapıldı. Olayın ardından gözaltına alınan aynı aileden 1'i kadın 3 şüpheli polisteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tolga Çakmak olayı kınadı.

  Marmaris'teki bir elektronik şirketinde işçi olarak çalışan K.T. (45), oğlu C.T. (22) ve eşi S.T (44) ile bugün saat 14.00 sıralarında Marmaris Devlet Hastanesi'ne gitti. İddiaya göre, K.T. otomobilini ambulanslar için ayrılan bölüme park etti. Bunun üzerine hastanenin özel güvenlik görevlisi Yusuf Yahşi, kendisini uyardı. Ancak, uyarıya aldırış etmeyip, “Çekmiyorum. Sıkıysa çektir” dediği ileri sürülen K.T. ile güvenlik görevlisi Yahşi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen K.T., elindeki otomobil anahtarını yumruk yaptığı parmaklarının arasına sıkıştırıp, Yahşi'yi yumrukladı. K.T.'ye oğlu C.T.'de yardım ederek güvenlik görevlisini darp etti. Bu arada kavgayı görerek gelen diğer özel güvenlik görevlisi Koray Kotuk da baba-oğlu tarafından darp edildi. Kavgayı, olay yerine gelen polis ve çevredekiler güçlükle ayırdı. Başına aldığı darbelerle bayılan güvenlik görevlisi Yahşi, hastanenin yoğun bakımında tedaviye alındı. Diğer güvenlik görevlisi Kotuk'un tedavisi ise ayakta yapıldı.

  Polis, saldırgan K.T., oğlu C.T. ve eşi S.T.'yi gözaltına aldı. Çarşı polis merkezine götürülen 3 şüpheli, ifadelerinde güvenlik görevlisi Yahşi'nin kendilerine hakaret ettiğini ileri sürdü. K.T. ve ailesi ifadelerinin ardından savcını talimatıyla serbest bırakıldı.
  Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisi süren Yahşi, hakaret ettiği suçlamalarını kabul etmeyerek, “Aileyi kibarca uyardım. Ancak, dinlemeyip, saldırdı. Anahtarı muşta gibi kullanıp, başına iki kez vurunca kendimi kaybetmişim. Ondan sonra yaşananları hatırlamıyorum” dedi.

  OLAYI KINADI
  Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tolga Çakmak basın açıklaması olayı kınadı. Çakmak, yapılanın şehir eşkıyalığı olduğunu belirterek, “Hastane gibi bir yerde bu tür olayların olması üzücü. Yasal haklarımızı sonuna kadar koruyacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı