Gündem Haberleri

  Hastane yetkileri Saygun'un duruşmaya katılmasına izin vermedi

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL,(DHA)
  04.08.2012 - 11:26 | Son Güncelleme:

  İstanbul Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören Balyoz davasının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun’un 6 Ağustos Pazartesi günü Silivri’de görülecek olan duruşmaya katılmasına izin verilmediği öğrenildi.

  SAYGUN’UN DURUŞMAYA KATILMASINA İZİN VERİLMEDİ

  Balyoz davası, yaklaşık 2 aylık bir aranın ardından 6 Ağustos Pazartesi günü Silivri Cezaevi Kampüsü içindeki duruşma salonunda görülecek. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın tutuklu sanığı emekli Orgeneral Ergin Saygun, 27 Temmuz tarihinden beri İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor. Saygun’un Pazartesi günü görülecek olan duruşmaya katılma isteğini tedavisini gerçekleştiren doktorlara ilettiği ancak hastane yetkililerinin duruşmaya katılmasının sağlığı açısından tehlikeyi olacağı için izin vermediği belirtildi.

  KIZI SAYGUN AÇIKLAMA YAPTI

  Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Ergin Saygun’un kızı Ece Saygun, "Adli Tıp babamın tutuklu yargılanabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesinin zorunlu olduğunu söylemekte, Silivri Cezaevi bu şartların yerine getirilmesinin mümkün olmadığını belirtmekte, 10. Ağır Ceza Mahkemesi ise ısrarla tahliye etmemektedir" dedi. Avukatlarının Pazartesi günü görülecek duruşmada tahliye talebinde bulunacağını belirten Ece Saygun, "Babam şu anda bir yandan hastalıklarının, diğer yandan duruşmaya katılıp son sözünü söyleyemeyecek olmanın verdiği sıkıntı ile hastanede yatmaya devam ediyor. Doktorlar babamın duruşmaya çıkmasını bile hayati açıdan tehlikeli bulurken, üçüncü yargı paketi ile tutuksuz yargılanma mümkün iken, hala tutuklu olarak yargılanmasındaki haksızlığı ve hukuksuzluğu, siz değerli basın mensuplarının takdirine bırakıyorum"
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı