Hastane soyguncusu Türk çıktı

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
28.08.2014 - 15:40 | Son Güncelleme: 28.08.2014 - 15:47

Londra’da yaşayan Türkiye kökenli bir genç hırsızlık suçundan 28 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kuzey Londra’nın Enfield bölgesi adresine kayıtlı 33 yaşındaki Emrah Erbil’in, 2 evin yanısıra North Middlesex Hastanesi’nden yapılan bir hırsızlığın faillerinden olduğu ifade edildi.

Metropolitan polisinin açıklamasına göre işsiz olan Erbil, iki ayrı eve arka bahçelerinden girerek bisiklet çaldı. Çaldığı bisikleti bırakarak kaçan zanlı, bir çete grubu tarafından hırsızlığı yapması için zorlandığını ileri sürdü. Bu olayla ilgili olarak yakalanan Erbil, gözaltında olduğu sırada bir polis memuru tarafından, ‘hastane soygunu’ ile ilgili olarak da arandığı fark edildi.

SOYGUNCU KONUŞMUYOR

8 Haziran’da gerçekleşen hırsızlık olayı, hastane personelinin kanser hastalarının tedavisinde kullanılan 35 bin sterlin değerinde ekipmanın kaybolduğunu belirlemesi ile anlaşıldı. Daha sonra hastanenin güvenlik kamerası (CCTV) görüntülerinden Erbil’in üzerinde büyük ekipmanların bulunduğu bir el arabası (trolley) ile hastaneden çıktığı tespit edildi.
Wood Green Kraliyet Mahkemesi’nde yargılanan Erbil, toplam 28 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Polis dedektifi Polat Hussein olaya ilişkin açıklamasında, “Sanığın hastane ekipmanlarını ne yaptığı konusunda bilgi vermeye yanaşmadığını” belirterek, Electa Abas marka monitor ve klavye gibi cihazlardan oluşan ekipmanlarla ilgili bilgisi olanların 020 8345 3351 veya 0800 555 111 numaralı telefonlara başvurması çağrısında bulundu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı