ANTALYA HABERLERİ

Hastane Personeline Toplumda Engelli Farkındalığı Semineri Verildi

IHA
20.08.2015 - 12:40Son Güncelleme :

ANTALYA'NIN ALANYA BELEDİYESİ, "HERKES İÇİN ALANYA" PROJESİ KAPSAMINDA DEVLET HASTANESİ PERSONELİNE EĞİTİM VERDİ

IHA

Antalya’nın Alanya Belediyesi, “Herkes için Alanya’ projesi kapsamında Devlet Hastanesi personeline ‘Toplumda Engelli Farkındalığı’ semineri verildi.
Alanya Belediyesi, toplumda engelli bireylere karşı farkındalığı arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. “Herkes için Alanya’ projesi kapsamında Alanya Devlet Hastanesi personeline ‘Toplumda Engelli Farkındalığı’ semineri verildi. Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Müdürü Psikolog Esra Yemez tarafından Alanya Devlet Hastanesi personeline verilen seminerde, Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi birimin yaptığı çalışmalar, engelli tanımı, engel grupları, engel gruplarına göre davranış şekilleri, engelli bireylerin sağlık alanında var olan hakları ile engelli bireylere empati konu başlıkları anlatıldı.
SEMİNER 3 GÜN SÜRECEK
Aynı zamanda işitme engellilerin dünyası ve temel işaret dili çalışmalarından harfler, sayılar, günlük diyalog konuşmaları öğretildi. Uygulamaların eşlik ettiği çalışmada hastane personelinin katılımı sağlanarak engelli bireylerin psikolojileri, yaşam içerinde karşılaştıkları güçlükler, doğru yardım teknikleri konularında bilgilendirme yapıldı. Üç gün sürecek olan seminerde temizlik personeli, hasta kabul yönlendirme sekreterlik ve sağlık personeline toplumda engelli farkındalığı anlatılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hastane Personeline Toplumda Engelli Farkındalığı Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hastane Personeline Toplumda Engelli Farkındalığı Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı