Gündem Haberleri

  Hastalığı onu tasarımcı yaptı

  Hürriyet Haber
  03.09.2012 - 15:18 | Son Güncelleme:

  24 yaşındaki Safa Akyüz topuk dikenine yakalandığında çare olarak da, spor ve darbeleri emici özelliği olan ayakkabılar giymesini ve silikon tabanlıklarla desteklemesi sunuldu.

  Ancak o kendi çözümünü kendisi yaratmayı tercih etti. Tasarımın yaptığı topuk dikeni çorabı ile ilke imza attı.

   

  KENDİ HASTALIĞI İÇİN ÇÖZÜM BULDU BİNLERCE İNSANA ÇARE OLDU

   

  Safa Akyüz kendisinin de yaşadığı sıkıntılı sürecin ardından kalıcı bir çözüm için kolları sıvadı. Tasarıma olan merakını bu noktada devreye soktu. 2 sene süren çalışmalar sonucunda dünyada ilk olma özelliği taşıyan tasarım ortaya çıktı; darbe emici çorap…

  Çorabın özelliği, topuk dikeni hastalarına önerilen silikon tabana sahip olması. Darbe emici bu çorap, hem topuk dikeni hastalarının yaşadığı acıyı yok ediyor hem de kullanılışlı bir çözüm sunuyor. 24 yaşındaki Safa Akyüz tasarımıyla hem kendi ağrılarını dindirdi hem de aynı sorunu yaşayan binlerce hastaya da çözüm oldu.

   

  Topuk dikeni rahatsızlığındaki ağrıya ve acıya çözüm olarak ortaya çıkan bu tasarım çorap, uzun süre ayakta kalan ve topuktaki baskı nedeniyle sıkıntı yaşayan kişiler için de çözüm oldu. Darbe emici çorap, hamileler, sporcular, hac umre ziyareti yapan kişiler ile sürekli kösele ayakkabı giymek zorunda kalan topuk dikeni  rahatsızlığı riski olan kişiler için de çözüm yarattı.

   

  Safa Akyüz tasarımının ardından kurduğu internet sitesiyle, aynı ve benzer sorunu yaşayan herkese çözüm sunuyor.

   

  TOPUK DİKENİ

   

  Topuk dikeni hastalığı yaygın olarak bilinenin aksine bir kemik hastalığı değil ayağın altında bulunan tendonun zedelenmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Toplumun yüzde 10’unda ve genellikle kadınlarda görülen bu hastalık, tedavi edilmemesi halinde kronikleşir.

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı