Ege Haberleri

EGE

  Hastaları sevindiren yatak

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  15 Nisan 2016 - 14:53Son Güncelleme : 15 Nisan 2016 - 14:56

  DENİZLİ’nin Merkezefendi İlçesi’nde evinde sağlık kuruluşlarından bakım hizmeti gören yatağa bağımlı hastalar için 100 motorlu hasta yatağı alındı.

  Hastaları sevindiren yatak

  Merkezefendi Belediyesi’nin aldığı ve 140 bin liraya mal olan 100 hasta yatağı dağıtımı için Kazım Kaynak Anadolu Lisesi spor salonunda tören düzenlendi. Törene, Vali Vekili Ali Cergibozan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Belediye Başkanı AK Partili Muhammet Subaşıoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk ve hasta yakınları katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, "Belediye hizmetlerinin yanında sağlık hizmetlerine de önem veriyoruz. İlçemizdeki vatandaşlarımıza belediye hizmetlerinin yanında en iyi şekilde sağlık hizmetlerini de sunmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamında evlerinde bakım hizmeti alan yatalak hastalarımızı da Belediye olarak unutmadık. İlçemizdeki yatalak hastalarımız bu modern hasta yataklarında daha rahat ve konforlu sağlık hizmeti alacak. Belediye olarak sağlığa olan hizmetlerimiz devam edecek" dedi.

  Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü ise, Belediye Başkanı Subaşıoğlu’na böyle bir hizmetten dolayı teşekkür ederek, "İnsan sağlığını kaybetmeden önemini anlamaz. O yüzden sağlığımıza önceden çok dikkat etmeliyiz. Belediyenin bu hizmeti evinde bakım hizmeti gören hastalar için çok önemlidir" dedi. Törenin sonunda Merkezefendi Belediyesi tarafından alınan 100 hasta yatağı, evde bakım hizmeti gören hasta yakınlarına teslim edildi.
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı