Ege Haberleri

EGE

  Hasta yaşıtlarına destek olacaklar

  SEFERİHİSAR (İzmir), (DHA)
  28.04.2016 - 10:58 | Son Güncelleme:

  SEFERİHİSAR Belediyesi Tiyatro Topluluğu (SEFTİT) Çocuk Tiyatro Ekibi, sahneye koyacağı bir oyunun gelirini Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören yaşıtlarına bağışlayacak.


  Seferihisar Belediyesi bünyesinde tiyatro eğitmenleri Vedat Murat Güzel ve Aysel Güzel öncülüğünde çalışan ve ilçedeki gösterilerde büyük beğeni toplayan çocuklar, bu defa sahneye çok özel bir nedenle çıkacak. Bir sosyal sorumluluk projesine imza atacak çocuklar, oyunun gelirini Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören yaşıtlarının tedavi masrafları için kullanılmak üzere bağışlayacak. 30 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek oyun, Konak AKM'de saat 20.00'de başlayacak. Biletler, Seferihisar Çocuk Belediyesi ve Behçet Uz Çocuk Vakfı tarafından 15 liradan satılacak.
  Tiyatro eğitmeni Vedat Murat Güzel, "Çocuktur nasıl yardım eder diye düşünenlere en güzel cevabı sanıyorum Seferihisarlı çocuk tiyatrocularımız verecek. Sanatla çocuğun çocuğa dokunuşuna tanıklık edeceğiz. Herkesi bu çocuklarının vicdanlarıyla hazırladığı projeye destek vermeye davet ediyorum" dedi.


  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı