ANKARA HABERLERİ

Hasta yakınına Hint yardımı

Haşim KILIÇ
19.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Hindistan Büyükelçiliği’nde yardım etkinliği düzenleyen HASVAK,bir organisayona daha imzasını attı. Türk Sanat Müziği Korosu’nda Saime Toptan ve Songül Çağlayan’da katıldı.

Haşim KILIÇ

Türkİye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK), Hindistan Büyükelçiliği’nde bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın eşi Songül Çağlayan ve TBMM Eski Başkanı Köksal Toptan’ın eşi Saime Toptan, Türk Sanat Müziği Korosu ile birlikte şarkı söyledi.

Konuklar Hint Kınası yaktırdılar

Hastalara ve hasta yakınlarına destek sağlamak amacıyla çeşitli yardım etkinlikleri düzenleyen Hasvak, bir organizasyona daha imza attı. Dernek üyeleri ve yardımseverler, Hindistan Büyükelçiliği’nde bir araya geldi. Etkinliğe Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Raminder Jassal ve eşi Simita Jassal ev sahipliği yaptı. Bu tarz yardım etkinliklerine ev sahipliği yapmalarının kendileri için büyük onur olduğunu ifade eden Büyükelçi Jassal, katılımcılara teşekkür etti. Dernek Başkanı

Engin Öztürk, katkılarından dolayı büyükelçiye teşekkür plaketi verdi. Mine Mercan, mini bir meditasyon gösterisi yaptı. Etkinlikte ayrıca bazı konuklar Hint Kınası yaktırdı. Hint kıyafetleri giyen vakıf üyeleri de defile düzenledi. Etkinlik, koyu sohbetler eşliğinde devam etti.

İki önemli isim konuk solist oldu

Program, Hasvak Türk Sanat Müziği Koro-su’nun konseriyle devam etti. Ertuğrul Sevindik yönetimindeki koro Türk sanat müziğinin seçkin eserlerini seslendirdi. Etkinliğin en büyük sürprizlerinden birine ise Saime Toptan ve Songül Çağlayan imza attı. Toptan ve Çağlayan, koro ile birlikte sahneye çıkarak Türk Sanat Müziği söylediler. İki önemli ismin, konuk solist olarak yer aldığı konser beğeni kazandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Hasta yakınına Hint yardımı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı