TEKİRDAĞ HABERLERİ

“Hasta Ve Hasta Yakınlarıyla İletişim” Eğitimi

IHA
23.10.2015 - 11:18Son Güncelleme : 23.10.2015 - 11:19

TEKİRDAĞ DEVLET HASTANESİ ADINA TEKİRDAĞ KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ PROJE YÖNETİM BİRİMİ TARAFINDAN HAZIRLANARAK TRAKYA KALKINMA AJANSI 2015 YILI TEKNİK DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA SUNULAN “HASTA VE HASTA YAKINLARIYLA İLETİŞİM EĞİTİMİ" PROJESİNİN EĞİTİMLERİ BAŞLADI.

IHA

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ Devlet Hastanesi adına Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Proje Yönetim Birimi tarafından hazırlanarak Trakya Kalkınma Ajansı 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında sunulan “Hasta ve Hasta Yakınlarıyla İletişim Eğitimi" Projesinin eğitimleri başladı.
“Hasta ve Hasta Yakınlarıyla İletişim Eğitimi" Projesi ile hasta ile direk iletişim halinde bulunan Güvenlik, Hasta Karşılama ve Danışma personeline yönelik olarak gerçekleştirilen bu eğitim ile sağlık hizmetlerinin kalite ve niteliğinin artırılmasının amaçlandığı belirtildi. Eğitimlerin ilk iki günü hastanede görev yapan güvenlik personeli, diğer günler ise hasta karşılama ve danışma personeli ile sürdürüleceği bildirildi.
Günlük 6 saat şeklinde planlanan eğitimlerin, drama yöntemiyle verileceği, 30’u güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 208 personelin empati yeteneklerinin pekiştirileceği vurgulandı. Eğitimlerden, diğer sağlık tesislerinde görev yapan eğitim personelinin de yararlanmasının sağlanarak, eğitim faaliyetlerinin Tekirdağ’da diğer sağlık tesislerine de yaygınlaştırılmasının planlandığı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden “Hasta Ve Hasta Yakınlarıyla İletişim” Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Hasta Ve Hasta Yakınlarıyla İletişim” Eğitimi haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:14
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı