Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hasta Türk kadına bilet dayağı

  Tolga GÜRSOY / KÖLN
  06 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 06 Mayıs 2010 - 00:01

  Köln’de, kanser hastası 65 yaşındaki Elmas Kılıçarslan, başı döndüğü için bilet almakta gecikince tramvay görevlilerince tartaklandığını iddia etti. İki gün hastanede yatan yaşlı kadın, polise şikayette bulunduklarını ve dava açacaklarını söyledi.

  ALMANYA’nın Köln kentinde, 65 yaşındaki kanser hastası Elmas Kılıçarslan, tramvayda biletleri kontrol eden görevlilerce tartaklandığını iddia etti.

  Kılıçarslan, biletsiz yolculuk ettiği gerekçesiyle ceza kesmeye kalkan iki kadın kontrolörün kendini fena şekilde tartakladığını ileri sürdü. Hastanede iki gün baygın yattığını belirten Kılıçarslan, başından geçenleri şöyle anlattı:

  ‘Ameliyat yerimi korudum’

  “On gün önce ameliyat oldum. Hastaneden çıkıp doktoruma gitmek için tramvaya bindim. Başım döndü, düşer gibi oldum, bir gencin yardımıyla binebildim. Bilet param olan 4 euro elimdeydi. Kendimi iyi hissetmeyince bir süre oturdum. ‘Biraz düzelince otomattan biletimi alırım’ diye düşündüm. Sonra demirlerden tutuna tutuna bilet almaya giderken arkamdan birisi çekti. ‘Biletleri kontrol ediyorum. Artık bilet alamazsın. Ceza keseceğim’ dedi.

  Almancam olmadığı için Türk gençlerin yardımıyla yeni bindiğimi anlattım. Kadın görevli hiç oralı olmadı, ceza kesmek istedi. ‘Yalan söylemiyorum, hastayım, biletimi alayım, ceza kesme’ derken birden vurup paramı ve çantamı aldı. Baktım çantamı vermiyor, bırakıp indim. Giderken arkamdan gelmiş. Bir başka kadın memurla beni tuttular, kollarımı sıkıp vurdular. Ameliyat olduğum göğsümün olduğu bölgeyi korumaya çalıştım. Bayılmışım. Gözümü tam bir gün sonra hastanede açtım. İki gün hastanede yattım.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı