Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasta atama

76 yaşındaki Ok’un, günlük yaşamda bazı eylemlerini yerine getirirken çok zorlandığı belirtildi. Hilmi Ok’un bu rahatsızlığı nedeniyle MHK’de Sabri Çelik’in "gizli başkan" olarak görev yapacağı ifade edildi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
FUTBOL Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı’na atanan Hilmi Ok’un, uzun süredir Parkinson hastası olduğu iddia edildi. Hakem camiasında çok saygın bir yeri bulunan Ok’un, Parkinson rahatsızlığı nedeni ile tedavi gördüğü bildirildi. Hilmi Ok’un, yaşadığı bu ciddi ve üzücü rahatsızlık nedeni ile Sabri Çelik’in Merkez Hakem Kurulu’na (MHK) alındığı öne sürüldü. Dört yıl önce de Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı yapmış olan Sabri Çelik’in, yeni kurulda "gizli başkan" olacağı ifade edildi. Ok’un, saygın ve güvenilir ismi nedeniyle başkan statüsünde bulunacağı, ancak her türlü icraatı Sabri Çelik’in yapacağı kaydedildi.

76 yaşında olan Hilmi Ok’un, bu rahatsızlığı nedeni ile günlük yaşamda büyük sıkıntılar yaşadığı öne sürüldü. Ok’un, bazı eylemleri yerine getirirken çok zorlandığı ileri sürüldü. Bilindiği gibi Ok, ilk olarak 1980 yılında Merkez Hakem Kurulu’na girmiş ve bugüne kadar 7 kez görev yapmıştı.