TEKİRDAĞ HABERLERİ

Hasta Adamın Sesi Nihayet Duyuldu

IHA
31.10.2015 - 11:41Son Güncelleme :

AİLESİNİN SAHİP ÇIKTIĞI CAHİT BAŞARAN

IHA

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde boş ve yıkıntı bir kerpiç evin tek göz odasında yaşam mücadelesi veren 63 yaşındaki Cahit Başaran’a ailesi sahip çıktı.
Sarıyerli 63 yaşındaki Cahit Başaran, Hacıehvat Mahallesi’ndeki Değirmen Sokak’ta penceresi bile olmayan boş bir kerpiç evin tek göz odasında yaşıyordu. Medyanın karşısına çıkarak içini döken hasta adam, yetkililere seslenerek, yardım eli uzatılmasını istemişti. Mahalle halkı da, terk edilen hasta adamın acısını paylaşarak, bir an önce sahip çıkılması çağrısında bulunmuşlardı.
Basında çıkan haberleri duyan ailesinin, Malkara ilçesine gelip zor durumda kalan Başaran’ı İstanbul’a götürdükleri öğrenildi. Mahalle sakinleri, hasta adamın sesini duydukları ve sahip çıkmalarından ötürü ailesine teşekkür etti.
"BU TÜR HABERLERİN TOPLUMA FAYDASI BÜYÜK"
Yaşlı adama sahip çıkılmasına, mahalle halkı olarak sevindiklerini dile getiren Molla Mehmet, "Yaptığımız çağrılar yerini buldu. Bu adama sahip çıkılması gerektiğini söylemiştik ve bu ısrarımız sonuç buldu. Bu tür haberlerin topluma faydası büyük. Öyle ki basının farkını da çok iyi anlamaktayız. Cahit amcayı, eşi ve oğlu gelip alarak İstanbul’a götürdüler. Her ne kadar zamanında terk edilmişse de, neticede merhamete gelmişler. Biz bunu gördük. Duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Hasta Adamın Sesi Nihayet Duyuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasta Adamın Sesi Nihayet Duyuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı