DİYARBAKIR HABERLERİ

Haşimi, Seçim Yaklaştıkça Temposunu Arttırıyor

IHA
28.10.2015 - 11:58Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI SEYYİT HAŞİM HAŞİMİ, BÖLGE İNSANININ PSİKOLOJİSİNİ ANLAMAYAN ANALİSTLERİN HER ŞEYİ SÖYLEYEBİLECEKLERİNİ BELİRTEREK, “DOLAYISIYLA GEREK KÜRT SORUNU GEREKSE DİĞER SORUNLAR HAKKINDA ÇÖZÜM ÜRETEMİYORLAR” DEDİ.

IHA

Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Seyyit Haşim Haşimi, bölge insanının psikolojisini anlamayan analistlerin her şeyi söyleyebileceklerini belirterek, “Dolayısıyla gerek Kürt sorunu gerekse diğer sorunlar hakkında çözüm üretemiyorlar” dedi.
Diyarbakır merkez başta olmak üzere ilçe ilçe, köy köy ve mezra mezra gezerek, seçim çalışmasının sürdüren bağımsız milletvekili adayı Seyyit Haşim Haşimi, seçim yaklaştıkça temposunu arttırdı. Ergani ve Dicle’nin köy ve mezralarını ziyaret ederek, vatandaşlarla bire bir görüşen Haşimi, vatandaşların taziyelerine de katılarak, acılarını paylaştı. Haşimi, bölge insanının sorunlarını bilmeyen ve Kürt sorunu hakkında uzman olmayan analistlerin yorumlar yapmasının yanlış olduğunu belirterek, “90’lı yıllardaki kavramlar yeni yeni büyüdü. İnsanların ruh halini anlayamadılar. Yanlış politikalar 7 Haziran seçimlerine olumsuz bir şekilde yansımıştır. Şimdilerde ise bir bakıyorsunuz bölge insanlarının sorunlarını bilmeyen analistler çeşitli yorumlarda bulunuyor. Bu analistler ne kadar bölgeyi ve bölge insanını tanıyorlar. Bu gerçekten tartışılacak bir durumdur” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Haşimi, Seçim Yaklaştıkça Temposunu Arttırıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haşimi, Seçim Yaklaştıkça Temposunu Arttırıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı