DİYARBAKIR HABERLERİ

Haşimi Köy Ve Mezra Ziyaretlerini Sürdürüyor

IHA
26.10.2015 - 12:27Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI SEYYİT HAŞİM HAŞİMİ, SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE KÖY VE MEZRA GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR.

IHA

Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Seyyit Haşim Haşimi, seçim çalışmaları çerçevesinde köy ve mezra gezilerini sürdürüyor.
Bu çerçevede, Çınar, Ergani ve Çermik’in köy ve mezralarını ziyaret eden Haşimi’ye yoğun ilgi gösterildi. Ziyaretlerinde konuşan Haşimi, 35 yıllık siyasi yaşamı boyunca siyasi çizgi ve ilkelerinden asla vazgeçmediğini belirterek, “Bana yapılan haksızlıklara karşı asla kendi bildiğim doğrularımdan şaşmadım. Siyasi yaşamım boyunca gerek Kürt sorunu ve gerekse inançlar konusunda sergilediğim tavrı herkes net bir şekilde görmüştür. Bu konuda herkesimin de takdirini almışımdır. Biz Rabbimize tevekkül etmiş insanlarız. Ondan gelen her şeyin başımızın üstünde yeri vardır. Kimse bizi doğrularımızdan alıkoyamaz. Ve bu doğru bildiğim şeylerden de taviz vermem” dedi.
“YANLIŞ SİYASET İZLENİYOR”
Başta Kürt sorunu olmak üzere birçok sorunda yanlış bir siyaset izlenildiğine dikkat çeken Haşimi, “4 seçim geçirdim ve belediye başkanlığı da yaptım. Hiçbir zaman kimseden de oy istemedim. Zaten insanlarla bir araya geldiğiniz de o insanların bir karar verdiğini görüyoruz. Yanlış bir siyaset var. O bu süreci bozdu yok şu süreci bozdu kavgasından bir türlü vazgeçilmedi. Kimse barışı nasıl tesis ederiz diye düşünmüyor. Ama eninde sonunda mutlaka barış tesis edilecektir. Doğruya doğru yanlışa da her zaman yanlış dedim. Bunun yanında ceberut bir siyaset anlayışı var. Bunu bağımsız aday olduğumda gördüm. Bağımsız adaylara karşı her türlü zorluklar çıkarılıyor. YSK zaten bu anlamda suç işliyor. Gereken her şeyi hukuki anlamda yaptım ve sonucunu bekleyeceğim. Hükümet üyeliği daha öncede yapmıştım ama asla bunun üzerinden rant elde etme gibi bir düşüncem olmamıştır ve olmayacaktır. Bu yüzden sandık başına giden insanlara sesleniyorum. Mutlaka vicdanınızın sesini dinleyerek oyunu kullanın” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Haşimi Köy Ve Mezra Ziyaretlerini Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haşimi Köy Ve Mezra Ziyaretlerini Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı