DİYARBAKIR HABERLERİ

Haşimi’den İlçelere Çıkarma

IHA
24.10.2015 - 12:42Son Güncelleme :

DİYARBAKIR BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI SEYYİT HAŞİM HAŞİMİ, SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE İLÇELERE ÇIKARMA YAPTI. HAŞİMİ, MAZLUMLARIN HAKLARINI SAVUNMAK VE ÜLKEDE VAROLAN SIKINTILARI AŞMAK İÇİN ADAY OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

IHA

Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Seyyit Haşim Haşimi, seçim çalışmaları çerçevesinde ilçelere çıkarma yaptı. Haşimi, mazlumların haklarını savunmak ve ülkede varolan sıkıntıları aşmak için aday olduğunu ifade etti.
Diyarbakır bağımsız milletvekili adayı Seyyit Haşim Haşimi, seçim çalışmalarını dur durak bilmeden sürdürüyor. Bu çerçevede, Hani, Dicle ve Ergani ilçelerini gezen Haşimi, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Haşimi daha sonra köylere giderek, özellikle yaşlı ve çocuklara yakın ilgi gösterdi. Ziyaretlerinde konuşan Haşimi, her zaman halkın ve hakkın yanında olduğunu belirterek, “Bu yüzden zaman zaman sıkıntılar yaşadım. Bu sıkıntıların başında ise hakkımda mazlumların haklarını savunduğum için açılan davalardı. Ancak ben hiçbir zaman yılmadım ve doğru bildiğim yoldan da şaşmadım. Bundan sonra da hep mazlum ve haksızlığa uğrayanların yanında olacağım. Bölgede yıllardan bu yana çekilen acıların bizzat canlı tanığıyım. Çok şeylerle karşılaştım. Bu yaşananlar bana çok şeyi öğretti. İlçe gezilerinde vatandaşların bana gösterdiği ilgiye çok teşekkür ediyorum” dedi.
“DİYALOG İLE AKAN KAN DURABİLİR”
Haşimi, bölgede yaşanan acıların son bulması ve akan kanın durması için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini de vurgulayarak, “Esnafları gezdiğimizde özellikle onların istediği bir şey vardı. O da akan kanın durması ve annelerin ağlamaması yönündeydi. Ben geçmişte olduğu gibi şimdide akan kanın durması için tüm riskleri göz önüne alırım. Yeter ki anneler ağlamasın. Akan kanın durması tabii ki diyalog ile mümkün olabilir. Onun şartlarının oluşması da herkesin bildiği gibi bizim inisiyatifimizde olan bir şey değildir. Esnafımızın ve vatandaşımızın akan kan konusunda gösterdiği duyarlılık beni oldukça duygulandırdı. Kardeşçe yaşamak varken, kimsenin bu insanlara acı yaşatmaya hakkı yoktur. Akan kan diyalog ile durabilir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Haşimi’den İlçelere Çıkarma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 12 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haşimi’den İlçelere Çıkarma haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:52
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:14
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:40
  • Yatsı
   19:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı