« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Haşim Sayitoğlu, Ersen Martin'i suçladı

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, FİFA'nın Ersen Martin'e İspanyol Kulübü Huelva'da forma giymesi için geçici lisans verilmesi yönünde karar aldığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ersen Martin Recreativo'da

Haşim Sayitoğlu, yaşanan sürecin söz konusu kararla yeni bir boyut kazandığını belirterek, "FIFA böyle durumlarda oyuncunun beyanını dikkate alarak karar vermektedir. Ersen Martin de FIFA'ya 19 Eylül tarihinde gönderdiği ve rehabilitasyon sürecini Trabzon'da geçirmek istediğini bildirdiği mektubun ardından ikinci bir mektup gönderince, bu tutum alınan son kararda etkili oldu" dedi.

İlk mektup nedeniyle uluslararası transfer sertifikasının gönderilemeyeceğinin federasyon kanalıyla FIFA'ya bildirildiğini ifade eden Sayitoğlu, şöyle konuştu:
"Yaşanan bu gelişme üzerine bu kez FIFA İspanyol Futbol Federasyonu'ndan oyuncunun hangi kulüpte oynamak istediğine dair bir görüş istedi. Huelva da İspanyol Federasyonu aracılığıyla Ersen Martin tarafından imzalanmış 25 Eylül 2007 tarihli mektubu FIFA'ya sundu. Bu mektuba göre de oyuncu Huelva'da oynamak istediğini ifade edince İspanyol Kulübü'ne geçici lisans izni verildi."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler