ANKARA HABERLERİ

Haşere timi iş başında

Hürriyet Haber
30.03.2016 - 16:34Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘haşerelerle mücadele etmek’ amacıyla kurduğu İlaçlama Koordinasyon Merkezi çalışmalarına başladı.

Hürriyet Haber

200 kişilik personel, 50 araçla Ankara’nın 25 ilçesindeki kanal, göl, gölet, inşaat alanları, su birikintileri, sazlık, bataklık ve mesire alanlarını ilaçlayarak, halk sağlığını tehdit edebilecek haşerelerle mücadeleye ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ömer Bircan, durgun sularda sivrisineğin, gübrelik alanlarda ise karasinek larvalarının yetiştiğini, bu yüzden de Mogan Parkı, Göksu Parkı gibi göl ve gölet çevrelerinde yapılan mücadelenin, halk sağlığını korumak için önemli olduğunu belirtti. Bircan, ‘kent zararlıları’ olarak tanımlanan karasinek, sivrisinek, bit, pire, kene, tahtakurusu, hamamböceği, fare gibi haşerelere, üreme ve larva aşamasında müdahale ederek, insan sağlığını tehdit etmemelerini ve herhangi bir hastalık bulaştırmamalarını hedeflediklerini söyledi. Şereflikoçhisar’dan Nallıhan’a, Elmadağ’dan Polatlı’ya kadar Ankara’nın dört bir tarafındaki ilçelere, uzak yakın demeden ulaştıklarını belirten Bircan, “25 ilçemiz ve bin 431 mahallemizde halk sağlığını tehdit edecek bakteriyel haşerelerle mücadeleye devam ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Haşere timi iş başında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Haşere timi iş başında haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı