Dünya Haberleri

DÜNYA

  Hasene Vakfı’ndan ramazan yardımı

  AA
  13 Haziran 2017 - 10:18Son Güncelleme : 13 Haziran 2017 - 10:18

  Almanya merkezli uluslararası yardım kuruluşu Hasene Sosyal Yardım Vakfı’nın Hollanda şubesi, Amsterdam’daki zor durumdaki mültecilere ramazan ayı dolayısıyla kumanya dağıttı.

  YİYECEK paketlerinin dağıtımını yapan Hasene Sosyal Yardım Vakfı Hollanda Başkanı Mehmet Yaramış, “Bugün burada zor durumda olan mültecilere 120 adet kumanya dağıtacağız. Burada bulunan mülteciler 15-16 yıl önce Hollanda’ya iltica etmişler. Ama aileleri parçalandığından, yakınlarından ayrı evi, barkı ve geliri olmayan insanlar” dedi. Kumanyanın hurma, pirinç, peynir, kaymak, makarna, çorbalık gibi 11 temel gıda içerdiğini aktaran Yaramış, bu yardımı üç yıldır her ramazanda yaptıklarını belirtti.
  Amsterdam’da, yıllar önce Hollanda’ya iltica talebinde bulunmuş yaklaşık 300 mülteci devletten oturma ve çalışma izni alamadıklarından kaçak olarak ve bir gelir sahip olmadan terkedilmiş binalarda veya parklarda yaşıyor.
  Almanya’da ve Avrupa’nın diğer ülkelerinde yaşayan Türklerin gönüllü olduğu Hasene Sosyal Yardım Vakfı, 14 ülkede faaliyet gösteriyor.

  Hasene Vakfı’ndan ramazan yardımı

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı