« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasar büyük

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

İlkönce hemen şunu söylemek istiyorum: Beşiktaş bu. Kim gelirse gelsin, bundan ne daha iyi olur, ne de kötü. İşte onun için de Fuat Yaman bu sezonun sonuna kadar kalsın istiyorum. Futbolcusuz futbol takımı olmaz. Aynen Beşiktaş'ta olduğu gibi. Yabancı oyuncu niye alınır? Seni bir yerlere taşısın diye. Beşiktaş'ın kadrosuna bakıyorum, üç yabancı da kulübede. Rakip Kocaeli'ye bakıyorum, dört yabancı da sahada; hem de iyi oynarken seyrediyorum. Eee, futbolun bir matematiği varsa, iyiler kazanacak. Dün akşamki oyunda olduğu gibi.

Bir ilk yarı seyrettim, Beşiktaş'ın pozisyonu yok. Kocaeli iki gol buldu, bir o kadarını da kaçırdı. İkinci yarı oynanan futbola aldanmamak lazım. 2-0 öne geçmiş bir takım senin üstüne tabii ki gelmez. Zaten öyle de oldu. Sen biraz biraz gideceksin, o da çok doğal. Bulunan pozisyonlar yok mu? O kalabalık içinde tabii ki olacaktı, oldu da.

Seyirci şampiyon

Beşiktaş'ın canı bu kadar. Tabii ki dün akşam için hasar büyük. Zirveyle cereyanlar biraz daha kesildi. Amokachi oyuna girdikten sonra biraz hareket taşıdı. Bu sezonun belki de en iştahlı futbolunu oynadı. Ama onun da oynadığı güme gitti. Kolay goller yiyen takımların başı her zaman sıkıntıya girer. Beşiktaş öyle amatör çerçevede goller yiyor ki, akıllara zarar, inanmak çok zor.

Beşiktaş'ın muhteşem bir seyircisi var. Seyirci daha sezon bitmeden şampiyon oldu bile. Hepsine helal olsun. Bir takımın arkasında bu kadar durulmaz. Dün akşamki oyuna hakem şöyle yaptı, böyle yaptı diye bir yorum da taşımıyorum. Hakem tabii ki Beşiktaş'ın yanında olmayacak, ortada duracak. Bana göre ortada da durdu. Kocaeli hak ettiğinin karşılığını aldı. Tebrik ediyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz