Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasar büyük

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Kocaman adam olduk, elimize kolumuza sahip değiliz. Hafta arasında elimizle gözü karıştırırken miktop kaptık. Bir göz bantlı, bir gözle de gözlük camının arkasından dün geceki oyunu seyrettim. Göz bantlıyken oyunun pek incesini ayıramadım da, kalınlarını gördüm.

İki ayrı devrede iki aynı Fenerbahçe, iki ayrı da Kocaeli seyrettim. İlk yarı mükemmele yakın bir top oynayan Kocaeli vardı. Hem golü buldular, hem de 3-4 tane net gol pozisyonunu. İkinci yarı şemsiye ters döndü. İyi oynayan, golü de bulan, pozisyon da üreten Fenerbahçe ağırlıklı bir oyun seyretmeye başladım. Tabii burada 5 metre boyundaki Stingaciu öyle bir gol yedi ki, takımını daha da paniğe soktu.

İkinci yarı Fenerbahçe'nin oyuncu değişiklikleri doğru mudur, yanlış mıdır ben kestiremiyorum. Niyesi de şu; ben Fenerbahçe'yi çok az seyrediyorum. Geçmiş maçlardan kalan oyuncu potansiyelini bilemem.

Aynı şeyler Kocaeli için de geçerli ama ilk yarıda orta sahaya kurdukları tezgahla Tarık'ı ve Evren'i sıfır hata ile oynarken gördüm.

Kocaeli kağıt üzerinde iyi bir takım. Ligdeki yerleri kötü. Demek ki kağıt üzerini sahanın ortasına taşıyamıyorlar. Herhalde başka bir izahı yok.

Kocaeli'nin son dakikalarda yakaladığı bir gol var. Onu ben oynanan oyunun dışında tutuyorum. Futbolda o dakikalarda atarsan da, yersen de oyunun genelindeki görüntü bozulmaz. Fenerbahçe bu maçta büyük hasar almıştır ve zirve yarışında şansını zora sokmuştur.Bunları da Beğenebilirsiniz