Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasan'ın derdi beli

En formda olduğu dönemde bel ağrıları yüzünden kulübeye mahkum olduğunu söyleyen tecrübeli futbolcu, "Galatasaray sevdam yüzünden acılar içinde oynuyorum ama artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

İlhan Söyler
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’da oynadığı futboldan çok saha içindeki tavırlarıyla kendisinden söz ettiren ve hırçınlığıyla zaman zaman hedef adam haline gelen Hasan Şaş, dertli mi dertli. En formda olduğu dönemlerde bile yedek kulübesine mahkum olan yıldız futbolcu bel ağrıları nedeniyle gerçek gücünü gösterememekten yakındı. Sürekli tedaviye giden ve takımdan ayrı kalan Hasan Şaş’ın bu durumu teknik direktör Karl Heinz Feldkamp’ı da kara kara düşündürüyor.

Formamı kaybettim

Futbol hayatında büyük başarılar yaşadığını belirten Hasan Şaş, "58 kez ay yıldızlı formayı giydim. Bunun 47’si A Milli. Dünya üçüncülüğü gururunu yaşadım. Galatasaray forması altında şampiyonluklar gördüm. UEFA Kupası’nı havaya kaldırdım. Futbol hayatımın zirvesinde olduğum dönemler içerisinde de çok sakatlıklar yaşadım ama hiç birisi bana bu kadar çektirmedi. Bel ağrıları yüzünden, kulübeye mahkum oldum, formamı kaybettim. G.Saray sevdası yüzünden acılar içinde oynadım. Artık dayanacak gücüm kalmadı" dedi.

İlacımı biliyorum

Ağrılarının zaman zaman şiddetli boyutlara ulaştığını da sözlerine ekleyen tecrübeli futbolcu, "10 yıldır bu ağrıları çekiyorum. Artık bu rahatsızlıkla arkadaş gibi oldum. Onunla birlikte yaşıyorum. Önceden kalma olduğu için de kendimi nasıl rahatlatacağımı bildiğim için bol bol istirahat ediyorum. Benim ilacım bu. Bu durumda da olan bana oluyor. Tam form tuttuğum dönemde, belimdeki arıza yüzünden takıma giremiyorum. Kenarda oturmak bana acı veriyor.

Zorlanıyorum

Hareketli bir futbolcu olduğum için de idmanlarda bu yüzden istediklerimi zaman zaman yapamıyorum. Ters çalım atmayı severim. Bunu da çok iyi beceririm ama son dönemlerde kıvraklığımı kaybettim. Sert hareketler bana pahalıya mal oluyor. Konyaspor ile oynadığımız maçta da iyiydim. Havamı bulmuştum. Ama, belimdeki ağrı nüksedince mecburen oyunden çıkmak zorunda kaldım. Hocam da bu durumdan rahatsız. Ancak, beni oyundan çıkardığında herkes şaşırdı. Oysaki ben istemiştim. Şimdi iyiyim ve tekrar formama kavuşacağım günü iple çekiyorum"
diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz