AKSARAY HABERLERİ

Hasandağı Dağcılık Şenlikleri Başlıyor

IHA
22.07.2015 - 14:34Son Güncelleme : 22.07.2015 - 14:35

AKSARAY'DA HASANDAĞI DAĞCILIK ŞENLİKLERİNİN İLKİ BU YIL DÜZENLENECEK.

IHA

Aksaray Valiliği tarafından 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri başlıyor.
Yurdun dört bir yanından Aksaray’a gelecek doğaseverler ve dağcıların katılacağı şenliğin yoğun geçmesi bekleniyor. Bu yıl birincisi düzenlenen Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’nin önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirilerek her yıl yapılması planlanıyor.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bu yıl birincisi gerçekleştirilecek Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’ne iki yüzden fazla sporcunun katılımı bekleniyor. Konu ile ilgili bilgi veren İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, bu tür faaliyetlerin Aksaray’ın turizm ve tanıtımına olumlu yönde katkılar sağlayacağını belirterek, önceki yıllarda Hasandağı’n da kısmi olarak gerçekleştirilen yatırımların tamamlanarak Hasandağı’nın çok yönlü olarak Aksaray’a ve ülke turizmine kazandırılacağını söyledi. Bu çerçevede bu yıl ilki gerçekleştirilecek Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’nin 25-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacağını ifade eden Doğan, tüm doğaseverleri ve vatandaşları Hasandağı Dağcılık Şenlikleri’ne davet etti.
Doğan, Hasandağı’nda çok yönlü turizm faaliyetlerinin planlandığını, 2000 metrede bulunan Hasandağı Turizm Merkezi alanında yamaç paraşütü pistinin bitirildiğini, ayrıca Hasandağı kış sporları turizm merkezinde telesiej, teleski, kayak pistleri ve günübirlik tesislerin yapımı ile ilgili çalışmalarının sürdürüldüğünü, yapılacak bu çalışmalarla Hasandağı’nın turizme kazandırılmasının amaçlandığını belirtti. Doğan, kış sporları turizm merkezine giden yolun projelendirilmesi hususunda da Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün destek ve katkılarının olduğunu vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Hasandağı Dağcılık Şenlikleri Başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasandağı Dağcılık Şenlikleri Başlıyor haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
  AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı