OSMANİYE HABERLERİ

Hasanbeyli, yayla mevsimine hazırlanıyor

DHA
27.03.2016 - 14:32Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE'nin yaylası olan Hasanbeyli İlçesi'nde Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hayata geçirilen 'Yeşil Hasanbeyli Temiz Toplum' projesi ile köy yollarında kapsamlı bir temizlik çalışması yapıldı.

İŞKUR bünyesinde çalışan görevli personeli tarafından temizlik çalışması Yanıkkışla Köyü'nden başlayıp sırasıyla Karayiğit, Çulhalı, Sarayova, Çolaklı Köylerinin yol kenarlarında devam edip Kalecik Köyü'nün yol kenarlarının temizlenmesi ile son buldu. Proje hakkında bilgi veren Kaymakam Fahrettin Demir, çevre konusunun sadece bazı kurumların görevi olmadığını, her vatandaşın her kurumun bu konuda bir şeyler yapabileceğini söyledi.

Demir, "Temiz bir Hasanbeyli istiyorsak çevreyi olumsuz yönde etkileyen atıkları gelişi güzel çevreye bırakmamamız gerektiğini bilmemiz ve bunu bir davranış olarak içselleştirmemiz gerekiyor. Hasanbeyli İlçesi Osmaniye'nin yayla kesimlerinden biridir ve bu nedenle yaz aylarını geçirmek için ilçeye gelecek olan 'Yaylacı' diye tabir dilen vatandaşlarımız gelmeden önce onları temiz bir Hasanbeyli olarak karşılamak istedik" diye konuştu.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

İE(ÖK)(27.03.2016,FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Hasanbeyli, yayla mevsimine hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 14 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasanbeyli, yayla mevsimine hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı