GİRESUN HABERLERİ

Hasan Turan Aday Adayı Oldu

IHA
05.09.2015 - 10:03Son Güncelleme :

İSTANBUL VE GİRESUN’DA YAPTIĞI ÇALIŞMALARDAN DOLAYI HEMŞERİLERİNİN GÖNLÜNDE MAZBATASIZ VEKİL OLARAK YER BULAN HASAN TURAN TEKRAR ADAY OLDU.

IHA

İstanbul ve Giresun’da yaptığı çalışmalardan dolayı hemşerilerinin gönlünde mazbatasız vekil olarak yer bulan Hasan Turan tekrar aday oldu.
Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, 26. Dönem milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliğinden istifa ederek 25. Dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den aday adayı olan ancak istifa sürecinden gelenleri partinin aday göstermemesi nedeniyle liste dışı kalan Turan, 26. Dönem için Giresun ve İstanbul’dan aday adayı olduğunu ve dilekçesini İstanbul İl Başkanlığına verdiğini açıkladı. "Ortak arzular doğrultusunda güç birliği yapıldığı ölçüde ideallerimize ulaşmamız mümkün olacaktır" diyen Turan, siyasetin halkla yapılması gerektiğini, Giresun adına yaptığı çalışmaların kendisini bu noktaya taşıdığını, eğer seçilirse Giresun’un dört milletvekilinden biri değil tüm Giresunluların vekili olmaya çalışacağını tekrarladı. İstanbul deneyimini Giresun’a taşıyacağını söyleyen Turan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aslında bu talep benden gelmiş değil, Giresun sevdalısı dostlarımız bana ‘ sen bu enerjini, organizasyon ve yönetim kabiliyetini Giresun için kullanmalısın’ diye teşvik ettiler, açık destek verdiler. Ayrıca bu konuda yoğun bir kamuoyu baskısı vardı. Bu, hemşerilerimizin her kesiminden gelen toplumsal bir talepti, geri çeviremezdim.’’
Bugüne kadar kendisi için herhangi bir görev tanımlaması yapmadığını da söyleyen Turan, "Hemşehrilerim beni nerede görmek istiyorlarsa ben orada olmaya çalıştım. Giresun cemiyetlerinde elimden geldiğince amasız ve ancaksız yıllardır hizmet verdim. Giresun’un tüm bölgeleriyle, İstanbul’daki bütün STK ve toplum temsilcileriyle sağlıklı ilişkilerim var. Biz toplumumuzu iyi tanıyor onlarda bizi çok iyi biliyorlar’’ dedi.
Temel değerlere ve siyasi etiğe de vurgu yapan Turan, “İlimize, ülkemize ve milletimize hizmet için çıktığım bu yolda, bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ülkemizin, Giresun’umuzun ve hemşehrilerimin daha müreffeh yarınlara taşınmasına elimden geldiğince katkı sunmak için aday oldum. Sonuç nasıl tecelli eder bilemem. Takdir Allahın taltif yöneticilerimizin. Ancak ben sonuçlara değil sürece inananlardanım, çünkü ömür sonuçlarda değil süreçlerde geçiyor. Doğru sonuçlara yanlış araçlarla ulaşılamayacağına inanıyor, işlerimde doğru araçları kullanarak doğru sonuçlara ulaşmaya çalışıyorum. Başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım. Sarsıntılarda yenilmişim gibi bir sessizliğe asla düşmedim ve her işimde çıtayı daima yükselterek yürümeye çalıştım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Giresun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Giresun ilinden Hasan Turan Aday Adayı Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasan Turan Aday Adayı Oldu haberi güncellenecektir.

GİRESUN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:43
Sayfa Başı