ANTALYA HABERLERİ

Hasan Subaşı: “Deneyimli Siyasetçilere İhtiyaç Var”

IHA
28.02.2015 - 18:02Son Güncelleme :

ANTALYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI HASAN SUBAŞI, SEÇİM ÇALIŞMASI KAPSAMINDA KORKUTELİ’DE VATANDAŞLARLA BULUŞTU. SUBAŞI, “TÜRKİYE'NİN YENİ BİR SEÇİM SÜRECİ İÇİNE GİRDİĞİNİ İFADE ETTİ.

IHA

Antalya Bağımsız Milletvekili Adayı Hasan Subaşı, seçim çalışması kapsamında Korkuteli’de vatandaşlarla buluştu. Subaşı, Türkiye’de deneyimli siyasetçi eksikliğini fark ettiğini belirterek "Antalya’nın ve ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda deneyimli siyasetçilere ihtiyaç var. Katkı sunmak gerektiği düşüncesindeyim. Demokrasi, adalet ve özgürlük alanındaki daralma toplumu bunaltmaktadır" dedi.
7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimde milletvekilliği için Bağımsız Aday Hasan Subaşı, Korkuteli’de vatandaşlarla buluştu. Subaşı, Türkiye’nin yeni bir seçim süreci içine girdiğini ifade etti. Bu süreçte sivil toplum örgütleriyle ve siyaset yaptığı arkadaşlarıyla görüştüğünü vurgulayan Subaşı, “30 yıldır siyasetin içindeyim. Belediye başkanlığım sırasında 10 yıl süreyle pek çoğunuzla yakından çalışma fırsatı buldum. Hep birlikte çok önemli projeler yaparak hayata geçirdik. Yerel yönetimler demokrasinin okuludur. Demokrasinin en güzel örnekleri yerel yönetimlerde ortaya konulabilir. Beraber çalıştığımız demokrasi kültürümüzün gelişmesi konusunda önemli mesafeler kat ettiğimizi düşünüyorum” dedi.
Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde pek çok konuda ve proje ürettiğini ifade eden Hasan Subaşı, “Vatandaşın işini yaparken “hangi partiye bağlısınız” diye sormadım. Herkesle kol kola, keyifle Antalya’nın bütün hizmetleri için seferber olduk. Antalya’da binlerce vatandaşımızın tapu sorununu çözdük. Bütün sorunları ortadan kaldıramadık belki ama iyi niyetle ve gayretle bütün sorunların üzerine gittik. Sizin desteğinizle sizin sesiniz olma konusunda daha güçlü mücadele edebilirim. Antalya bize güç verirse, elimizden gelen bütün çabayı gösteririm” dedi.
"DENEYİMLİ SİYASETÇİLERE İHTİYAÇ VAR"
Türkiye’nin siyasi hayatına baktığında deneyimli siyasetçi eksikliğini gören Subaşı sözlerini şöyle sürdürdü:
"Antalya’nın ve ülkemizin içinde bulunduğu koşullarda deneyimli siyasetçilere ihtiyaç var. Katkı sunmak gerektiği düşüncesindeyim. Demokrasi, adalet ve özgürlük alanındaki daralma toplumu bunaltmaktadır. Partiler, parti içi demokrasilerini lüks ve gereksiz görüyor. Oysa işleyen demokratik mekanizmalar milletvekilleri ile toplumun bağını sağlar aksi halde görüldüğü gibi parlamento işlevini kaybeder. Rejim tartışılacaktır ve çözüm süreci gündemde olacaktır. O nedenle kurucu meclis önemine sahiptir. Keşke halkın temsiline ilişkin sağlıklı demokratik mekanizmalar geliştirilmiş olsaydı. Tüzüklerinde ön seçim zorunluluğu olan partiler bile üye kayıtlarını güncelleyip düzgün hale getirmedikleri için yapmak zorunda kaldıkları ön seçimlerle sağlıklı sonuç almakta zorlanmaktadırlar” diye konuştu.
Türkiye’de bozulan siyasi atmosferin sivil toplum ve siyasetçilerin ortaklaşa çalışmasıyla düzelebileceğini hatırlatan Subaşı, sözlerini şöyle sonlandırdı: ”Ben bir siyasetçiyim. Bugün gelinen noktada deneyimimle katkım olabilir mi? diye düşündüğüm zaman uzaktan seyretme lüksümüzün olmadığını, sorumluluk almam gerektiğini, sizler gibi birçok kesim dile getiriyor. Sonuç olarak; sivil toplum ve siyasetçilerin duyarlılığının sorunların çözümünde katlı sağlayacağı inancındayım. Bizden beklenti varsa gereğini yapacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Hasan Subaşı: “Deneyimli Siyasetçilere İhtiyaç Var” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasan Subaşı: “Deneyimli Siyasetçilere İhtiyaç Var” haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

05 Mart 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:16
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı