EDİRNE HABERLERİ

Hasan Şen, yabancı otla mücadele konusunda tavsiyelerde bulundu

DHA
29.03.2016 - 12:02Son Güncelleme :
DHA

KEŞAN(Edirne),(DHA)-EDİRNE’nin Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen, yaptığı açıklamada, çiftçilere, yabancı ot mücadelesinde yapılması gerekenler konusunda tavsiyelerde bulundu.
Üreticilerin bilinçli zirai mücadele yapmaları gerektiğini vurgulayan Şen, “Yabancı ot mücadelesi yapılmadığı takdirde üst seviyede ürün kaybı yaşanıyor. Üreticilerin büyük kısmı yabancı ot mücadelesini yapıyor. Bilinçli üreticilerimiz yabancı ot ile mücadele çalışmalarını yaptı. Bazı çiftçilerimiz hala devam ediyor. Çiftçilerimiz son ilaçlamayı yapma sürecine girdiler. Bu süreçten sonra bölgemizde ilaçlama sadece ve sadece pas ilacı kullanan çiftçilerimizden hariç hububat için süne mücadelesi yapılacaktır. Süne mücadelesinden sonra da hasadı bekleyeceğiz. Bölgemizde organik tarım yapma şansımız olmadığı için üreticilerimiz zirai mücadelelerini yapmak zorunda. Mücadele edilmediği takdirde verim kayıpları üst seviyelerde oluyor. Üreticilerimiz bilinçli zirai mücadele yapmalıdır. Bilinçli olmazsak geleceğimize zarar vermiş oluruz. Bu konularda çiftçilerimiz uzman arkadaşlardan bilgi alarak ilaçların ne zaman ve nasıl kullanılacağını öğrenmeleri gerekir.” dedi.
Keşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nün çalışmaları doğrultusunda süne kışlak sayımı yapılacağını da ifade eden Hasan Şen, yabancı ot ilaçlamasının uçakla değil, üreticiler tarafından karadan yapılmasının daha başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Hasan Şen, yabancı otla mücadele konusunda tavsiyelerde bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 12 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasan Şen, yabancı otla mücadele konusunda tavsiyelerde bulundu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı