Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Hasan Şaş yeniden doğacak

GALATASARAY yeni sezon hazırlıklarını Florya’da aralıksız sürdürürken, idmanlarda gün geçmiyor ki, Feldkamp-Hasan Şaş arasında bir diyalog geçmesin. Tecrübeli teknik adam, sabah idmanda uyardığı futbolcusunun, söz dinlemediğini görünce, akşam bir kez daha fırçalıyor. Daha da ileri gidip, düdük fırlatıyor. Zaman zaman da bu durum Alman hocanın sesi kısılıncaya kadar bağırmasına kadar sürüyor.

Ancak Feldakamp’ın bu öfke ve ilgisinin altında bazı gerçekler yatıyor. Şaş’ın çok yetenekli bir futbolcu olduğunu bilen yaşlı kurt, milli oyuncudan en yüksek randımanı almak için çeşitli yollar arıyor.

Alman hoca, "Şaş söylediklerimi dinler, istediklerimi aynen uygularsa, kaybettiği yılları birlikte geri getirebiliriz. Bunun için öncelikle eski alışkanlıklarından kendisini arındırması gerekli. Başarıya ancak böyle ulaşır" derken, bir gerçeğinde altını çiziyordu.

Peki, Kalli, Hasan Şaş’tan neler istiyor;

1- Topla haşır neşir olmamasını.

2- Topsuz oyunu öğrenmesini.

3- Tek pas oynamasını.

4- Yaratıcı kişiliğini ortaya koymasını, basit oyunu tercih etmesini.

İşte, Kalli-Şaş arasındaki diyaloğun perde arkasındaki gerçekler. Bu arada olayları yakından izleyen Adnan Polat ise, Kalli’nin, Hasan Şaş’ı yeni sezona öncelikle psikolojik açıdan hazırladığını söyleyerek şöyle konuştu: "Kalli’yi dinlerse, Hasan, Hasan olur. Bu sezon en iyi performansını yakalar. Bu performansta Hasan’ı zirveye taşır."
X