« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasan Şaş: Ben şalgamla büyüdüm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doping yapmaya ihtiyacım yok diyen Galatasaraylı futbolcudan ilginç savunma...

<ı>Grip ilacı

Galatasaray'ın üç hafta önce oynadığı Sakaryaspor maçı öncesinde doping yaptığı iddiasıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Hasan Şaş kendini savundu. Türkiye nüfusunun yüzde 60'ının gripten kırıldığı bir dönemde hastalandığını belirten genç futbolcu, aldığı ilacın grip ilacı olduğunu söyledi.

<ı>Herkes dopingli

Takımda, doktora danışmadan Aspirin'in bile kullanılmasının yasak olduğunu belirten Hasan Şaş, grip olan herkesin bu ilaçları kullandığının belirtti. Kullandığı Aferin ilacının eczanelerde reçetesiz satıldığını vurgulayan Hasan, ‘‘Bu durumda Türkiye'de herkes dopingli dolaşıyor’’ dedi.

<ı>Doktorlar biliyor

Sakaryaspor maçında yedek kulübesinde oturduğunu hatırlatan Hasan Şaş, oynamayacağını bildiği için ilaç aldığını Fatih Terim'e söylemediğini ancak Kulüp Doktoru Serkan Kurtulmuş ile Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi Ahmet Araman'ın grip ilacı aldığını bildiğini ileri sürdü.

<ı>Saygısızlık yapmam

Yaşının henüz 23 olduğunu belirten yıldız futbolcu, dopinge ihtiyacı olmadığını vurgulayarak, ‘‘Ben kasıtlı olarak dopig yapmış olsam, futbol hayatımı erkenden noktalamış olurum. Ben böyle bir şey yaparak rakip takımın oyuncularına saygısızlık bulunmam’’dedi ve şunları söyledi:

<ı>Suçlu hissediyorum

‘‘Ben Adana çocuğuyum. Biz şalgamla büyüdük. Benim dopingle kesinlikle işim olmaz. Böyle bir şey yapmış olsam ilk önce kendime ihanet etmiş olurum. Fatih Hocam da beni takımdan alırdı. Böyle bir işin ortaya çıkması beni bir hayli üzdü. Kendimi suçlu hissediyorum.’’
Bunları da Beğenebilirsiniz