GAZİANTEP HABERLERİ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Hku) TÜBİTAK Başarılarını Sürdürüyor

IHA
14.10.2015 - 16:40Son Güncelleme :

HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ (HKU) TÜBİTAK BAŞARILARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Yurt içi ve yurt dışı başarılarını her geçen gün artıran Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), yükselişini akademisyenlerinin başarılarıyla devam ettiriyor.
“İnsansız hava araçları için otomatik uçuş kontrol sistemleri geliştirilmesine yönelik araştırmalar” projesiyle, (HKÜ) Mühendislik Fakültesi (MF) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdul Hafez Abdul Hafez “TÜBİTAK 1003 - Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında ilk aşamayı geçerken, (HKÜ) Eğitim Fakültesi (EF) Dekanı ve Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk’ün projesi de, "TÜBİTAK 1003 Öncelikli Alanlar" projesinde ilk aşamayı geçerek büyük başarıya imza attı.
Şener Büyüköztürk, “TÜBİTAK 1003” kodlu çağrılı projenin konusu olarak "Türkiye’de özel eğitim öğretmenlerinin niteliklerinin geliştirilmesi ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi" ile ilk aşamayı geçti. Projenin bünyesinde 3 temel konu olduğunu belirten Büyüköztürk konuları şu şekilde açıkladı: “İlk konu, özel eğitim öğretmenlerinin öğretmenlik mesleğine, ödev, görev ve rollerine ilişkin algılarını ve bu algılarının eğitim kalitesi ile ilişkisini belirlemeye yönelik oluşu. 2. konu, özel eğitim öğretmenlerinin ulusal ve uluslararası yeterlilik standartlarını ve öğretmenlerin bu niteliklerinin öğrenci başarısı ile ilişkisini incelemeye yönelmesi. 3. konu olarak ise web ve süpervizör destekli özel eğitime ilişkin mesleki gelişim programının geliştirilmesi” olarak sınıflandırdı.
Yetkililer projenin, özel eğitim öğretmenlerine yönelik Türkiye’de bu düzeyde yürütülen özgün ve yenilikçi tek çalışma olduğunu belirtti. Bunun yanında 2.aşama değerlendirmesi çalışmalarının tamamlanmakta olduğunu belirten yetkililer, 2.aşama başvurusunun 27 Kasım 2015 tarihine kadar TÜBİTAK’a sunulabileceğini bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Hku) TÜBİTAK Başarılarını Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasan Kalyoncu Üniversitesi (Hku) TÜBİTAK Başarılarını Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı