Gündem Haberleri

  Hasan Heybetli'ye tahliye

  Hürriyet Haber
  22.03.2005 - 15:16 | Son Güncelleme:

  “Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak”la suçlanan Hasan Heybetli ile 2 yakını, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

  İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Hasan Heybetli, kardeşi Cengiz Heybetli ve yeğeni Ramazan Heybetli katıldı. Davanın tutuksuz sanıkları şarkıcı Kader Çetintürk ile Serkan Güzelkezen, Recep Kidir, Nevzat Seyitoğlu ve Cem Çağlar ise duruşmaya gelmedi.

  Duruşmada söz alan sanıklar, tahliyelerini istediler.

  Suç vasfı, delil durumu ve yeni TCK'daki düzenlemeleri dikkate alarak tutuklu 3 sanığın tahliyelerine karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

  Bu dava kapsamında yaklaşık 1 yıldır Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde tutuklu olan Hasan Heybetli'nin, başka bir davada tutukluluğu bulunmadığı için cezaevinden çıkacağı öğrenildi.

  Kaldırılan İstanbul DGM Cumhuriyet Savcısı İsa Dalgıç tarafından hazırlanan iddianamede, sanıkların, Fatih'te bir otoparka düzenlenen operasyonda gözaltına alındıkları belirtiliyor.

  Bir mali müşavirin, araba alışverişinden dolayı Kader Çetintürk'e borcu olduğu anlatılan iddianamede, Çetintürk'ün de Hasan Heybetli aracılığıyla bu alacağını tahsil etmeye çalıştığı kaydediliyor.

  Sanıklardan Hasan Heybetli'nin, “çıkar amaçlı suç örgütü kurmak” ve “gaspa eksik teşebbüs” suçlarından 19.5 ile 29 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması istenen iddianamede, Ramazan ve Cengiz Heybetli'nin de 18 ile 26'şar yıl arasında ağır hapse çarptırılması talep ediliyor.

  İddianamede, “çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak” ve “yardım ile yataklık yapmak”la suçlanan diğer sanıkların da 6 ay ile 6 yıl arasında çeşitli hapis cezalarına çarptırılmaları öngörülüyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı