« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasan:Evde çok kötü olduk Necati:Hırsımıza yenildik

Hasan Şaş, ‘Sahada öfkemize yenilebiliyoruz. İlk başta normal gibi geldi ama evde televizyondan izlediğimde kötü olduğunu gördüm. Biz kardeşiz’ dedi. Necati Ateş ise şöyle konuştu: ‘Biz onunla kardeş gibiyiz. Hırsımızın kurbanı olduk. Bunu ikimiz de biliyoruz.’

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.Saray- Samsunspor maçının devre arasında Hasan Şaş ve Necati Ateş’in birbirlerine kafa atması tüm kamuoyunun dikkatini çekti. Sanki bir daha hiç konuşmuyacakmış gibi görünen ikili dün Şaş’ın mutlu gününde buluştu. Tecrübeli oyuncunun eşi Sibel Şaş, dün Yeşilköy’deki International Hospital Hastanesi’nde 3 kilo 410 gram ağırlığında Yavuz Deniz isimli bir erkek çocuğu dünyaya getirirken, Necati de arkadaşını yalnız bırakmadı.

Hasan, Necati ile yaşadıkları olaylarla ilgili şunları söyledi: ‘Dünyanın her yerinde, her takımında böyle şeyler oluyor. Saha içerisinde biz de kızgınlığımıza, öfkemize yenilebiliyoruz. İlk başta normal gibi geldi ama evde televizyondan izlediğimde kötü olduğunu gördüm. Biz kardeşiz. Bu olayları büyütmeye gerek yok. Şimdi Galatasaray’ın liderliğini konuşalım. Perşembe günü çok önemli bir maç oynayacağız.

Tromsö köy takımı değil. Tur atlamamız için 2-0 yenmemiz gerekiyor. İyi bir skorla tur atlamak istiyoruz. Taraftarımızdan sabırlı olmasını istiyoruz. Dikkatli olacağız.’ Necati ile aralarında yaşanan olayların, takımın kaptanlığını üstlenmesiyle bir ilgisinin olup olmadığı yolundaki bir soru üzerine de Hasan, ‘Ben G.Saray’da çok büyük sorumluluklar aldım. Yok öyle bir şey, kaptanlık bandı bana ağır gelmez’ dedi.

Cimbom’u 2 golle Samsun’da 3 puana taşıyan Necati, tartışmayla ilgili olarak şunları söyledi: ‘Saha içinde böyle şeyler her zaman olur. Biz yıllar önce de Olimpiyat Stadı’nda da tartışmıştık. Ancak maç bittiği zaman tüm gerginlik ortadan kalkıyor. Maçın bitiş düdüğü çaldı. Gerginlik bitti. Hasan, saha dışında benim aile dostum. Biz onunla kardeş gibiyiz. Samsun maçında hırsımızın kurbanı olduk. Bunu ikimiz de biliyoruz.

Ancak her şey yaşandı ve bitti. Aramızda hiçbir sorun yok. Yaptığımız hareketler, o anki gerginlikle dışarı farklı yansımış olabilir. Futbolda böyle tatsızlıkların yaşanması gayet normal. Ben sonuna kadar Hasan’ın yanındayım. O da benim yanımda olacaktır. Bu olayda ikimiz de hatalıyız. Hırsımızın kurbanı olduk. İçimizdeki aşırı hırs böyle istenmedik olaylara da yol açabiliyor. Kazanma hırsımız da takım olarak belli oldu.

Bu olay artık kapandı, bitti. Zaten gol attığımda da Hasan hemen bana koştu.’ Necati, Sasmsunspor maçıyla iligil olarak ise şöyle konuştu: ‘Biz her zaman aramızda bu sorunları çözeriz. Önemli olan takım olarak yolumuza kayıpsız devam etmemizdir. Samsun maçında takımın yarısı yoktu. Bunun büyük bir dezavantajı vardı. Samsun’da 2 sezondur galip gelemiyorduk. Bununda stresi vardı. Ancak galip geldik.’

Bunları da Beğenebilirsiniz