« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hasan Doğan: Tavrım, Kulüpler Birliği Vakfı'nın tavrına bağlı

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Hasan Doğan, 19-20 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda, başkan seçimiyle ilgili tavrının, Kulüpler Birliği Vakfı'nın tavrına bağlı olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akaretler'deki kulüp binasında Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya gelen Hasan Doğan, çıkışta medya mensuplarına yaptığı açıklamada, genel kurul öncesi görüş alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, “Türk futbolunda birlik ve beraberlikten yanayız” dedi.

Seçimlerde kimi destekleyeceğinin sorulması üzerine Doğan, ”Tavrım, Kulüpler Birliği Vakfı'nın tavrına bağlı. Onların tercihleri benim için muteberdir. Şimdi onlar kimi ister, bilemem. Bu konuyla Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Özhan Canaydın ilgileniyor. Sanırım hafta sonunda belli olacak. Ben, sadece temiz futbola yakınım” yanıtını verdi.
Anayasa Mahkemesi'nin, federasyon başkanı seçilebilmek için üniversite mezunu olma koşulu getiren yasa maddesiyle ilgili itirazı değerlendireceğinin hatırlatılması üzerine ise Doğan, “Futbol Federasyonu'nu Anayasa Mahkemesi seçmeyecek. Verilecek karara konu olan Haluk Ulusoy da seçimlere katılır. Zaten bu fahri bir görev ve seçimlerde bence herkesin önü açık olmalı” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz