KAYSERİ HABERLERİ

Hasan Ali Kilci Ve 16 Kişi Hakkında Beraat Kararı Verildi

IHA
26.02.2015 - 11:17Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

Kayseri Ticaret Odası Başkanlığı döneminde müfettişlerin hazırladığı rapor doğrultusunda ’zimmet ve görevi kötüye kullanma’ suçlamasıyla açılan davada yargılanan Hasan Ali Kilci ile birlikte 16 kişi hakkında beraat kararı verildi.
3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaklaşık bir yıldır görülen davada, müfettişlerin yaptığı denetimler sonrasında Cumhuriyet Savcılığı tarafından gönderilen raporlar doğrultusunda dava açmıştı.
Davanın bu gün görülen celsesinde mahkeme heyeti Hasan Ali Kilci ile birlikte yargılanan 16 kişi hakkında beraat kararı verdi.
Hasan Ali Kilci’nin Avukatı Orhan Taşçı, "Başka saiklerle haksız yere soruşturma açılmıştı. Kayseri Ticaret Odası’nın görevine giren fiiller de dava konusu olmuştu. ’Neden üyelere yemek verdiniz? Neden gezilere götürdünüz?’ gibi suçlamalar oldu. dava süresinde şu anki Kayseri Ticaret Odası’nın mevcut yönetimi de müdahillikten vazgeçti. Yargılamaya konu olan fiiller rutin işlerdi. Suç teşkil etmiyordu. Hazırlanan bilirkişi raporunda da bu fiillerin suç teşkil etmediği ortaya çıktı. savcı da bilir kişi raporu doğrultusunda beraat kararı verilmesi yönünde mütalaa verdi. Bu doğrultuda da mahkeme heyeti beraat kararı verdi. Hazine davada müdahil olduğu için temyize gidecek.
Bu dava müvekkillerime maddi ve manevi olarak zarar verdi" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Hasan Ali Kilci Ve 16 Kişi Hakkında Beraat Kararı Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hasan Ali Kilci Ve 16 Kişi Hakkında Beraat Kararı Verildi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:27
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı