Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Harvard’da bir Türk profesör

Ela-Alaattin Koşar çiftinin oğlu Fettah, öğrenimini Amerika’da tamamladı, mezuniyetinden sonra da Türkiye’ye dönmedi.

Okul bittikten sonra İstanbul’da Ekin Hanım’la nikah masasına oturan, geçtiğimiz ocak ayında da Bora adını verdikleri bir oğlu dünyaya gelen Fettah Bey, birkaç ay içinde ailesine ikinci mutluluğu yaşattı. Amerika’dan aileye bir müjde daha geldi; Fettah Bey dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard’a kabul edildi. Üniversiteye nanoteknoloji (Genetik bilimi) alanında araştırma profesörü olarak kabul edilen Fettah Koşar’ın bu başarısı tüm aileyi sevince /images/100/0x0/55ea7955f018fbb8f8824ae8boğdu.

Eğlenceli gece

Tekila markası olan Olmeca, Orta Amerika’nın en eski uygarlığı ’Olmec’lerin evrenin yaradılışındaki ilk dönem olarak kabul ettikleri Jaguar Evresi’ni, geçtiğimiz hafta Sapphire’de düzendediği partiyle yeniden canlandırdı. Ev sahipliğini Allied Domecq firmasının yaptığı, "Olmeca Jaguar Party"de, Funcalaturka da permormans sergiledi.

Bu parti kaçmaz

Motorola’nın Dolce&Gabbana ile birlikte tasarladığı yeni telefon modelinin tanıtımı bir ay önce Milano’da, Dolce&Gabbana’nın moda showroom’una dönüştürdüğü eski sinemada yapılmıştı. Eros Ramazotti, Tiziano Ferro ve MTV dj’i Victoria’nın da davetliler arasında bulunduğu bu partinin ikincisi yarın akşam Bodrum-Bianca Beach’te düzenlenecek. Hollandalı DJ Joyce Mercedes’in performansı, yerli ve yabancı dansçıların şovları eşliğinde sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek olan organizasyon için Bianca’nın eşletmecisi Emre Ergani, "Bu parti kaçmaz" diyor.

Buluşma noktası oldu

Türkbükü’ndeki Mavi Otel içinde açılan Mavi Bar, kısa sürede geniş bir müdavim kitlesi edindi. Nedim Binler’in işletmeciliğini üstlendiği günden beri mekan daha renkli, daha hareketli. Mavi’de artık haftanın üç gecesi Ozan Doğulu dj’lik yapıyor. Kenan Doğulu da kardeşini yalnız bırakmıyor, eline mikrofonu alıp sevilen şarkılarını seslendiriyor.

Doğulu kardeşlerin müzik ziyafetini kaçırmayanlar arasında Volkan Büyükhanlı, Lara Kamhi, Çağla Şikel, Ayşe Hatun Önal, Atilla Saral, Nurdan-Gökhan Yüzbaşıoğlu, Oktay Kaynarca, Mehmet Aslan, Celal Çapa, İzzet Öz, Ece Erken, Tuncer Öztarhan ve Atilla Saral da var. Türkbükü’ne giderseniz Mavi Bar’a uğrayın derim.

Balayı Bodrum’da

Mimar Saim Arpat ve Feryal Gürel’in kızı Mina ile eski Beşiktaşlı futbolcu Adem Mert ve Sevil Mert’in oğlu Serhat, geçtiğimiz akşam Çubuklu 29’da düzenlenen bir törenle evlendi. Reklam ajansında çalışan Mina ile tekstil işiyle uğraşan Serhat, balayını Bodrum’da geçireceklerini söyledi. Mina Hanım’ın kız kardeşleri Hande Abut ve Rana Korgül, gecenin en mutlu simalarındandı...

Çeşme’de nefes kesen şov

Bacardi, İstanbul Burc Beach’de düzenlediği Bacardi-B-Live partisinin ardından geçtiğimiz gün de Çeşme’de ikinci organizasyonuna imza attı. Dünyanın farklı yerlerinden gelen dansçıların Brezilya’nın ünlü dövüş dansı Capoeria’yı sergiledikleri partide, dileyenler bu dansla ilgili ders de aldı. Organizasyona Fransız şov grubu Les Provocateurs renk kattı. Yerden 10 metre yüksekteki ip üzerinde herhangi bir güvenlik önlemi almadan gösteri yapan trapezciler davetlilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

Burnu kırıldı

Geçtiğimiz akşam Bebek’deki Lucca Bar’da kavga çıktığını duydum. Söylenenlere göre sözlü atışma olarak başlayıp kısa sürede alevlenen kavgadan en zararlı çıkan kişi Emre Kütük’müş. Karıştığı bu kavgada yüzüne bir darbe alan Kütük’ün burnu kırılmış.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI