« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harun Erdenay: Hedef yarı final

Basketbol (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Polonya'da düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası Finalleri'ndeki hedeflerinin yarı final oynamak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

(A) Milli takım, 7-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası Finalleri hazırlıklarına Antalya'da başladı.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan antrenmandan önce gazetecilere açıklama yapan (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Polonya'da, İspanya, Yunanistan, Litvanya ve Slovenya gibi çok güçlü takımlarla mücadele edeceklerini belirterek, “Bizim esas hedefimiz yarı final oynayabilmek. Zaten ilk dörde kaldıktan sonra her şey olabilir orada. Çok güçlü rakiplerimiz var. Bu rakipler bizi çok zorlayacaklardır, ama biz madalya için gidiyoruz” dedi.

Hidayet Türkoğlu'nun bugün kafileye katılacağını, Ersan İlyasova'nın ise ABD'de Milwaukee Bucks ile transfer görüşmelerinde olduğunu belirten Erdenay, “Antalya'da moral kampı yapacağız. Zorlu geçecek kamp öncesi oyuncularımız rahatlasın istiyoruz. Sporcular Antalya'da denizin keyfini de çıkaracak. Esas çalışmalarımız buradan sonra başlayacak ve İtalya'da devam edecek” dedi.

İngiltere ve Ankara'daki turnuvaların ardından Avrupa Şampiyonası'na gideceklerini hatırlatan Erdenay, Türk Milli Takımının gücünün Avrupa'da da bilindiğini söyledi.

Milli basketbolcular, çalışma kapsamında ısınma hareketleri yaptılar. Bazı oyuncular daha sonra taktik çalıştı.

Millilerin Antalya'daki çalışmaları günde bir antrenmanla sürdürecekleri belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz