GeriSpor Harun Erdenay: Fenerbahçe haklı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Harun Erdenay: Fenerbahçe haklı

Harun Erdenay: Fenerbahçe haklı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Harun Erdenay, TV2′de yeni başlayan spor programı Bumerang’a konuk oldu.

Erdenay, programda Fenerbahçe’nin altyapı için para desteği talebini olumlu bulduğunu söyledi. Konuyla ilgili çalışma yapacaklarını söyleyen Harun Erdenay, “Fenerbahçe’nin isyanına katılıyorum çünkü para harcıyorlar ve geri dönüşü çok olmuyor. Altyapıdaki bu oyuncular milli takımlarda da oynuyor, bunun için biz de destek vermeliyiz. Bu konuda Fenerbahçe yönetimine hak veriyorum, ben de Fenerbahçe yöneticisi olsam benzer düşünürüm” diye konuştu.

"BASKETBOLU ÖĞRENMEDEN ÇEKİP GİDİYOR"
Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu daha önce yaptığı açıklamada Enes Kanter ve Ömer Aşık’ın ardından Ömer Faruk Yurtseven’in de kariyerini NCAA ve NBA’de sürdürme kararı almasının ardından isyan etmiş, “Bir genci yetiştirmek için 10 yıl emek veriyorsunuz, eğitimi ile ilgileniyorsunuz, ev tutuyorsunuz, masraf yapıyorsunuz.

O hiçbir şeyin karşılığını vermeden ve basketbolu tam olarak öğrenmeden çekip gidiyor. NCAA ve NBA’in sisteminin bu şekilde yürümesine göz yumulacaksa altyapı için yaptığımız masrafları Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan isteyebiliriz veya ‘alt yapıları kapattık’ diyebiliriz” demişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle