« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harun’dan altın üçlük : 67-65

Mustafa KARSLIOĞLU
SON GÜNCELLEME

İspanyol devi Barcelona karşısında son 4 saniyeye 65-64 yenik giren Ülkerspor, Harun'un bitime bir saniye kala attığı mucize şutla ilk kez öne geçti ve maçı kazandı.

Avrupa Ligi'nde takımlarımız zafere doymuyor. Efes Pilsen'den sonra diğer temsilcimiz Ülker de son iki yılın Avrupa Ligi finalisti Barcelona'yı Harun'un son saniyedeki muhteşem üçlüğü ile Abdi İpekçi'nin parkelerine gömdü: 67-65. Her iki takımın da adam adama savunma yaparak başladığı karşılaşmanın ilk dakikalarında rakibin uzunlarını çember altında durduramayan Ülker, bu bölgeden yediği basketler sonucunda geri düştü. İlk yarıyı 33-28 geride tamamladık.

İkinci yarıda da sahada müthiş bir mücadele vardı. Ülker iyi savunma yapmasına karşın Barcelona'yı bir türlü yakalayamıyordu. Son 6 dakikaya 10 sayı önde giren İspanyol takımı karşısında son bir gayretle maça asılan Ülker, peş peşe kaptığı toplarla farkı bire indirdi. Son hücumu kullanan Harun son saniyede mucize bir üçlük atarak Ülker'e 67-65'lik galibiyeti getirdiğinde salon bir sevinç yumağı olmuştu.

SALON: Abdi İpekçi

HAKEMLER: R. Brazauskas (***) (Litvanya), İvan Zachara (***) (Çek Cumhuriyeti)

ÜLKERSPOR: Harun (****) 19, Anderson (***) 9, Rankin (***) 12, Green (***) 9, Haluk (***) 14, Asım (***) 4, Aziz (***), Tolga (***)

BARCELONA: Jimenes (***) 15, Esteller (**) 12, Djordevic (***) 17, Patricio (**) 11, Rentzias (*) 1, Jofresa (**), Mustaf (**) 2, Fernandez (**) 2, Andreu (**) 5

İLK YARI: 33-28 Barcelona lehine

5 FAUL: Andreu (36.12)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.