MALATYA HABERLERİ

Hartut Mahallesi Sakinleri Sorunlarının Çözülmesini Bekliyor

IHA
02.09.2015 - 14:30Son Güncelleme :

HARTUT MAHALLESİ SAKİNLERİ SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYOR

IHA

Malatya’nın Akçadağ İlçesine bağlı eski adı Kozalak olan Hartut Mahallesi’nin sakinleri birikmiş sorunlarının çözülmesini bekliyor.
Özellikle birkaç mahallenin bağlantı yollarında sıkıntı yaşandığını dile getiren Hartut Mahalle Muhtarı Hüseyin Ünal, üç yıl önce belediye tarafından bırakılan kanalizasyon borularının hala döşenmediğini ifade ederek “Belediyeye birkaç defa müracaat ettik ama kimse bize yardımcı olmadı. Özellikle kış aylarında çok sıkıntı yaşıyoruz, bazı mezralara ulaşmak için komşu köylerin yolunu kullanıyoruz” dedi.
Hasanağa Deresi’nin üzerindeki köprüyü 18 hanenin kullandığını belirten Ünal, “Sel bazen çok oluyor ve köprü bunu kaldıramıyor. Ben bu konu hakkında belediyeye birkaç sefer müracaat ettim elimde de müracaat belgeleri var fakat hiç bir şekilde cevap alamadık. Bu yoldan 18 hane faydalanıyor Allah göstermesin bu 18 haneden birisinde bir yangın olsa itfaiyenin gelmesi icap etse itfaiye bu yolu kullanamaz ancak helikopterle yukarıdan müdahale edilecek başka türlü olmaz. 2 adımlık yolda hiç bir aracın geçmesi mümkün değil” diye konuştu.
Mahallenin alt yapısı için belediye tarafından 3 yıl önce getirilen boruların hala döşenmediğini söyleyen Ünal, “Boruları 28 hanenin ulaşımını sağlayan yola atmak için 3 sene önce getirttik, kepçe gelecek diye bizi tam 3 yıl oyaladılar, borular halen burada duruyor. Daha birçok bölgede bu borulardan var yarısı toprağa gömülmüş neredeyse. Bu yoldan insanlar faydalanıyor ama şu an için ulaşım yok biz başka bir köyün yolunu kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.
3 yıl önce getirilen kanalizasyon borularının döşenmediği için kendi evinin arkasında muhafaza ettiğini dile getiren Ünal, “600 metre uzunluğunda plastik kanalizasyon borularını 2 yıldır evimin arkasında saklıyorum. Güneşin önünde çürüdü, parçalandı. Yarın öbür gün bunlar kullanılmaz. Devletin bütçesinden alınmış bunlar, yazık değil mi bu paralara?” dedi.
132 hanenin bağlantı yolunun da sıkıntılı olduğunu ifade eden muhtar Hüseyin Ünal, “Eğer karasabanla çift sürme dönemi olsaydı bu yolda arpa buğday ekilirdi çünkü burası daha ham toprak, bu yolun düzeltilmesi lazım yol üzerinde 38 hane ulaşım sağlıyor 132 hanenin de bağlantı yolu. Yağmurlu havalarda arabaların bu yolda çıkması mümkün değil. Yetkililerin bir an önce sıkıntılarımızı çözmesi lazım vatandaşlarımız mağdur. Artık belediyemiz taşın altına elini koysun ve bize yardımcı olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Hartut Mahallesi Sakinleri Sorunlarının Çözülmesini Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hartut Mahallesi Sakinleri Sorunlarının Çözülmesini Bekliyor haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:20
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı