« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Hartman birinci, Tuğba 46. oldu

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda Alp Disiplini Bayanlar Süper G (Süper Büyük Slalom) kategorisinde ABD'li sporcu Katie Hartman altın madalyanın sahibi oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konaklı Kayak Merkezi'nde 2 bin 500 metrelik parkurda gerçekleştirilen ve 71 sporcunun start aldığı Süper G kategorisi yarışlarında ABD'li Katie Hartman 1.11,26'lık derecesiyle altın madalyaya uzandı.

Toplam 62 sporcunun finişi gördüğü yarışlarda Polonyalı Karolina Chrapek 1.11,41'lik derecesiyle gümüş madalya kazanırken, İtalyan Chiara Carrattu da 1.11,55 ile bronz madalyanın sahibi oldu.

TÜRK SPORCULAR

Alp Disiplini Bayanlar Süper G kategorisinde 6 Türk sporcu yarışırken, en iyi dereceyi 46. olan Tuğba Daşdemir yaptı.

Tuğba, yarışı birinci olan Katie Hartman'ın 4,98 saniye gerisinde 1.16.24 ile bitirdi.

Türk sporculardan Zeynep Severge 1.20,96'lık derecesiyle 55, Fatmanur Gül 1.21,66 ile 56, Betül Gül 1.21,67 ile 57, finişi geçtikten sonra düşerek yaralanan ve hastaneye kaldırılan İstem Tunca da 1.25,21 ile 60. oldu. İrem Önder ise yarışı tamamlayamadı.

Madalya törenin daha sonra yapılacağı yarışta dereceye giren sporculara çiçek verildi.
Bu arada, yarışlar olumsuz hava koşullarının yarattığı teknik sorunlar nedeniyle yaklaşık 2 saatlik bir gecikmeyle başladı.

2815 metre yükseklikte startı verilen yarışta sporcuların yoğun tipi nedeniyle zaman zaman çıkış yapmakta zorlandıkları gözlendi. Özellikle yarışın ilerleyen bölümünde hava koşullarının daha da kötüleşmesi üzerine birçok sporcu yarışı tamamlayamadı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz