Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Harry Potter'da ilk öpücük

  Hürriyet Haber
  23 Ağustos 2006 - 17:23Son Güncelleme : 23 Ağustos 2006 - 17:23

  Tüm dünyanın yakından takip ettiği Harry Potter serisinin beşinci filminde, ilk öpücük... Serinin kahramanı Harry ilk kez bu bölümde kız arkadaşı Cho Chang ile dudak dudağa öpüştü. Sahne, kusursuz olması için yaklaşık 30 kez tekrarlandı.

  Harry Potter´ı canlandıran Daniel Radcliffe ve Harry´nin kız arkadaşı Cho Chang rolündeki Katie Leung öpücük sahnesinin eğlenceli olduğunu söylediler. İki genç oyuncu, başta biraz stresli olduklarını ama sıkıntılarının uzun sürmediğini dile getirdiler.

  Cho Chang'u oynayan 19 yaşındaki Katie Leung, deneyimini şu cümlelerle anlattı: "Daniel iyi öpüşüyor. Beni gerçekten rahatlattı. Onunla çalışmak çok eğlenceliydi" dedi.

  Tüm dünyada Harry Potter olarak tanınan 18 yaşındaki aktör Radcliffe "Öpüşme  sahnesi gerçekten eğlenceliydi. Katie ve ben başlangıçta biraz tuhaf ve sinirliydik ama üstesinden geldik. İyi iş çıkardık" diye konuştu.

  Yapımcı David Yates öpüşme sahnesinin tüm ekip için aynı duygusal etkiyi yarattığını söyledi.

  Daniel Radcliffe'in ellerinde büyüdüğünü, onda olan bütün değişimleri beraber gözlediklerini açıkladı.

  Yates sahnenin "öyküsünü" şöyle anlattı:"Öpüşme sahnesinde bütün ekip ekran başına toplanmıştı. İlk filmden beri Harry´i izliyoruz. Bu ilk öpücük çok hassas ve özel olmalıydı. Bu yüzden sahneyi birçok kez tekrarladık" dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı