« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harry Kewell: Galatasaray'a geldiğim için hala azar işitiyorum!

2000 yılındaki Galatasaray-Leeds United maçı öncesinde 2 İngiliz taraftarın bıçaklanarak öldürülmesinin ardından, eski bir Leeds futbolcusu olarak Galatasaray'a gelen Harry Kewell, ilginç itiraflarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray taraftarının sevgilisi Harry Kewell, İngiliz The Guardian gazetesine bir röportaj verdi.

Aktif futbolculuk hayatını sona erdikten sonra teknik adamlığa başlayan ve Ada ekibi Watford'un U-21 takımını çalıştıran Avustralyalı futbol adamı, "Watford üzerinde uzun uzun düşüneceğim bir konu değildi. Bir Premier Lig ekibinde çalışma fırsatı buldum ve bunu değerlendirdim" dedi. Kewell şöyle devam etti:

Harry Kewell: Galatasaraya geldiğim için hala azar işitiyorum
Futbolu geçen yıl bırakan Kewell, 2008-11 yılları arasında Galatasaray'da forma giydi.

"A TAKIM TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ İÇİN TECRÜBE KAZANIYORUM"
"A takımın başında müthiş bir teknik adam var. Quique Sanchez Flores antrenmanlara ve takımla yaptığı konuşmalara beni de dahil ediyor ve ben de bu sayede A takım çalıştırıcılığı konusunda yerinde gözlemlerde bulunabiliyorum. Bir kulübün işleyişine dair burada çok önemli bir tecrübe ediniyorum. Kendisi de bana gelip sürekli genç oyuncuların durumuyla ilgili bilgi alıyor. Çünkü iyi isimleri derhal A takıma kazandırmak istiyor".

İSTANBUL'DA İKİ LEEDS TARAFTARI BIÇAKLANINCA...
Harry Kewell Galatasaray dönemiyle ilgili de önemli bir itirafta bulundu. Leeds Unitedlı iki taraftarın 2000'de İstanbul'da bıçaklanmalarını hatırlatan Kewell, kendisinin de eski bir Leedsli olması ve sonrasında sarı-kırmızılıların formasını giymesinin, başını çok ağrıttığını ifade etti:

Harry Kewell: Galatasaraya geldiğim için hala azar işitiyorum MUSLERA'DA FLAŞ GELİŞME! TAM SEZON BAŞLADIĞI GÜN...

"BUGÜN BİLE AZAR İŞİTİYORUM"
"Leeds United taraftarlarından hala bugün bile bu konuda azar işitiyorum. Bu çok üzücü çünkü Leeds bana çok yakın bir kulüptür. Formasını giydiğim en iyi kulüplerden bir tanesidir. Kariyerime başladığım kulüptür. Herşey insanın kafasında ne olduğuna göre değişir. Benim düşüncem kulüpleri bir araya getirmekti. Liverpool kariyerimden sonra futbol oynamaya devam etmek istiyordum ve benimle ilgilenen tek ekip Galatasaray'dı. Bu durumun onları yaralamasından dolayı üzgünüm. Umarım bir gün affederler. Ama muhtemelen hiç affetmeyecekler.Bu futbol... Leeds'i sevdim ama ayrıca Galatasaray'ı da sevdim." (Milliyet)


Bunları da Beğenebilirsiniz