Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Harlem baskınını izlerken vuruldu

  Ali AKSOYER / İSTANBUL
  19 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ağustos 2006 - 20:31

  Polisin uyuşturucu satan Afrikalıları yakalamak için Beyoğlu’nda düzenlediği operasyonda çatışma çıktı. Silah sesleri üzerine balkona çıkan bir kadın göğsüne isabet edilen kurşunla can verdi.

  BEYOĞLU’nda Türkiye’de kaçak kalan ve uyuşturucu satan Afrikalılara düzenlenen baskında 30 kişi gözaltına alındı. Pelesenk Sokak ile Yağhane Sokak’ın birleştiği noktada "Dur" ihtarına uymayan iki kişi polise ateş açtı. Silah seslerini duyunca, Bülbül Mahallesi, Basma Tulumba Sokak’ta misafir olduğu evin balkonuna çıkan Zeycan Çelik (38) sol göğsünden vurularak yaşamını yitirdi.

  Tabancayı atıp kaçtı

  Bir yandan kaçarken geriye dönerek polislere ateş açan zanlılara polis ekipleri de karşılık verince çatışma çıktı. Yaklaşık 5 dakika süren kovalamacanın ardından giriş katında bulunan bir evin penceresini kırarak içeri giren Somali uyruklu İdriş Saloma (37), çevreyi saran polisler tarafından yakalandı. Diğer zanlı ise karanlıktan yararlanarak kaçtı. Polis yaptığı araştırmada kaçan kişinin yol kenarına fırlattığı 9 milimetre çaplı Lama marka tabanca buldu.

  Kimin silahı vurdu

  Fatih’teki evinden akraba ziyaretine gelen Zeycan Çelik’i öldüren kurşunun polislerin mi yoksa Afrikalıların mı tabancasından çıktığının belirlenmesi için inceleme başlatıldı. Operasyon sırasında silah kullanan tüm polislerin tabancaları balistik incelemeye sokulurken sonuçların Çelik’in kalbinden çıkan mermi çekirdeği ile karşılaştırılacağı belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı