ADANA HABERLERİ

Harita Çıkarılacak, Gürültü Kirliliği Önlenecek

IHA
28.08.2015 - 12:41Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜRÜLTÜ HARİTALARI HAZIRLAMAK İÇİN GÜRÜLTÜ ÖLÇÜM İSTASYONLARI KURUYOR.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında, 5 Mart 2015 tarihinde imzalanan, “Yerleşim Alanlarının Stratejik Gürültü Haritalarının Hazırlanması Projesi” hayata geçmeye başladı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün çevreye ve doğaya verdiği önem gereğince imzalan proje uyarınca, Adana’nın şehirleşmiş alanlarında bulunan karayolları, demiryolları, liman dahil sanayi tesisleri ile eğlence yerlerinde ölçümler gerçekleştirilecek ve gürültü haritaları hazırlanacak.
Önceliklerinin her zaman ve her koşulda Adana olduğunu vurgulayan Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Toplam 22 noktaya yerleştirilecek olan gürültü ölçüm cihazlarının ilk 4 adeti yerleştirildi. Büyükşehir Belediyesi olarak, hava, su, toprak, görüntü ve gürültü olmak üzere, kirliliğin her türlüsü ile mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.
Söz konusu proje Adana’nın yanı sıra Mersin, Gaziantep, Manisa, Kayseri, Samsun, Balıkesir, Kahramanmaraş, Sakarya , Eskişehir, Erzurum, Trabzon, Sivas, Adıyaman ve Elazığ’da da uygulamaya geçecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Harita Çıkarılacak, Gürültü Kirliliği Önlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Harita Çıkarılacak, Gürültü Kirliliği Önlenecek haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı