« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harikasın İbo: 80-67

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AEK'nın, Panathinaikos'u eze eze yendiği maçta muhteşem oynadı

Yunanistan Ligi'nde forma giydiği her karşılaşmada harikalar yaratan İbrahim Kutluay'ı yıldızlar topluluğu Panathinaikos da durduramadı. 27 sayı atan milli basketbolcu, 5 ribaunt aldı, 4 asist yaptı ve 2 de top çaldı...

İbrahim Kutluay, Yunanistan'da destan yazmaya devam ediyor.. AEK formasını giyen milli basketbolcumuz, Avrupa Birliği oyunculuğu hakkını kazandıktan sonra çıktığı en önemli lig maçında, ünlü oyunculardan kurulu Panathinaikos'u adeta tek başına yıktı.

MÜTHİŞ SAVUNMA

Maça müthiş bir savunmayla başlayan AEK'da, Alvertis ile eşleşen İbrahim, rakibini tam anlamıyla sahadan sildi. Hücumda da son derece dengeli oynayan İbrahim'e, Stefanov ve diğer oyuncular da katılınca, sarı siyahlı takım oyunun kontrolünü eline geçirdi. İlk periyodu 25-11 önde bitiren AEK, başarılı oyununu ikinci periyotta da sürdürdü ve devreyi 44-24 galip tamamladı.

İbrahim Kutluay, ikinci yarıda tam anlamıyla yıldızlaştı. Alvertis'i sildikten sonra bu kez sıra Bodiroga’ya gelmişti. Avrupa’nın en iyi basketbolcularından biri olan Bodiroga, 'İbrahim'i tutayım' derken, 34. dakikada faulleri ve 5'ledi ve oyun dışı kaldı. Kalan dakikalarda oyun disiplininden kopan Panathinaikos, İbrahim Kutluay ve arkadaşlarını durduramayınca maçı 80-67 kaybetti.

Protestocu Alvertis’i sahadan sildi attı

İbrahim Kutluay, kendisinin Avrupa Birliği oyuncusu statüsü kazanmasına karşı çıkan Yunanistan Basketbol Oyuncuları Derneği Başkanı Alvertis'i sahada perişan etti.

Yunan gazeteleri, AEK-Panathinaikos maçının bir Alvertis-İbrahim düellosu şeklinde geçeceğini yazdı. Bunun nedeni de Yunanistan Basketbol Oyuncuları Derneği Başkanı olan Alvertis'in, İbrahim'in Avrupa Birliği (AB) oyuncusu olarak, Yunanistan Ligi'nde oynamasına karşı çıkmasıydı.

Hatırlanacağı üzere Alvertis ve yandaşları, İbra- him'in Yunanistan Ligi'nde oynama hakkını elde ettiği ilk haftada, maçları 15 dakika geç başlatarak, Türk oyuncuyu protesto etmişlerdi. Ancak İbrahim dün akşamki maçta yaptığı olağanüstü savunmayla hem Alvertis'i sahadan sildi, hem de 27 sayı attı.

Bu arada sezon başından bu yana parasını gecikmeli olarak alabilen İbrahim, AEK ile yeni bir anlaşma yaptı. Buna göre ULEB Ligi'nde yer alan AEK, bu organizasyondan her ay aldığı parayı Türk oyuncuya verecek. Yapılan anlaşma gereği İbrahim, parasını direkt olarak ULEB'den alacak.

SALON: Olimpiyat

HAKEMLER: Kostas Koramilas (**), Nikos Karusis (**)

AEK: Stefanov (***) 9, İbrahim (****) 27, Mürsepp (***) 11, Bets (***) 11, Katioulis (***) 11, Hansel (**) 2, Hamming (**) 4, Zisis (*), Chatzis (**), Nikouidis (**) 5

PANATHİNAİKOS: Alvertis (*) 2, Kalaitzis (**) 7, Rogers (**) 12, Fotzis (*) 6, Gentile (*) 6, Bodiroga (**) 19, Middleton (**) 4, Rebreca (**) 9, Burce (*) 2, Halogiannis (*)

1.PERİYOT: 25-11, İLK YARI: 44-24, 3.PERİYOT: 60-42

5 FAUL: Bodiroga (34.19)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.