Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Harikasın Cep Herkülü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antrenmanda fırtına gibi esen haltercimiz, 150 kilo koparma, 180 kilo silkme ile altın madalyaya çok yakın olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Abaciev iddialı Cep Herkülümüz Naim Süleymanoğlu, Sydney'de dördüncü altın madalyanın son hazırlıklarında 150 kilo koparma, 180 kilo silkme yaptı. Ardından 190 kiloyu omuzladı ama atamadı. 210 kilo sukuatla antrenmanı bitiren Naim'i izleyen Abaciev ‘‘Gücünü yarışma gününe kadar korusun’’ dedi.

Herkes memnun Abaciev, ‘‘İşte benim gerçek Naim'mim bu. Sofya'daki şampiyonadan bu yana çok iyi hazırlanmış’’ dedi. Halter Milli Takım anrenörlerinden Muharrem Süleymanoğlu, Naim'in 3 gündür Hırvat, Bulgar, Yunan ve Çinli rakiplerini izlediğini belirterek, ‘‘4. altına çok yakınız’’ diye konuştu.

Leonidis korktu ‘‘Naim'den bana ekmek yok’’ diyen ve son yılında madalya şansı yakalamak için bir üst siklete çıkan Yunanlı Valerios Leonidis, ‘‘Son olimpiyatımda madalya kazanmak istiyorum. Bu nedenle bir üst siklete çıktım. Burada gördüm ki Naim çok formda. Kararımda haklıymışım’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler